Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności

dr n.med. Marek Rybkiewicz nowym konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chirurgii dziecięcej (2019-05-16)

Wicewojewoda Lubuski wręcza powołanie dr Rybkiewiczowi (powiększ zdjęcie)
 

Podczas spotkania z Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie chirurgii dziecięcej dr n. med. Markiem Rybkiewiczem Wicewojewoda Lubuski omówił sytuację lubuskiej chirurgii dziecięcej, w tym m.in. dostęp do świadczeń szpitalnych i poradni chirurgii dziecięcej. Ponadto poruszył tematy dotyczące diagnozy potrzeb i kierunków rozwoju tej dziedziny, w tym kształcenia lekarzy. Konsultant przedstawił również swoje plany związane z pełnieniem tej funkcji.

Spotkanie było jednocześnie okazją do wręczenia Doktorowi Rybkiewiczowi oficjalnego powołania na okres 5 lat. Pan Marek Rybkiewicz funkcję Konsultanta Wojewódzkiego w ww. dziedzinie objął z dniem 01 maja 2019 r. Na co dzień kieruje Kliniką Chirurgii Dziecięcej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 1 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Do zadań konsultanta wojewódzkiego należeć będzie m. in. przeprowadzanie kontroli podmiotów leczniczych w zakresie dostępności i poziomu udzielanych świadczeń zdrowotnych, realizacji kształcenia i doskonalenia zawodowego. Konsultant przygotuje informację na temat zasobów i potrzeb kadrowych w reprezentowanej dziedzinie, a na wniosek wojewody będzie wydawał opinię o spełnianiu przez podmiot leczniczy warunków do udzielania świadczeń zdrowotnych w danej dziedzinie medycyny.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2019-05-22 13:29:47
na górę strony wstecz

Wydział Zdrowia

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie