Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności

11 lutego - Światowy Dzień Chorego (2020-02-10)

Już po raz dwudziesty ósmy obchodzimy Światowy Dzień Chorego, który został ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II, aby skupić uwagę na osobach chorych, cierpiących i ich potrzebach. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów są słowa: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”.

Choroba i związane z nią cierpienia mogą spotkać każdego z nas. Są one przejmującym doświadczeniem, w którym poznajemy słabości własnej natury, ale jednocześnie ogrom nadziei i piękno życia. To wówczas przekonujemy się o wartości pomocy i wsparcia, na jakie możemy liczyć ze strony najbliższych, personelu medycznego, a także wolontariuszy.

W tym dniu wszystkim chorym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia, sił oraz wytrwałości w zmaganiu się z trudami dnia codziennego, natomiast personelowi medycznemu, dla którego opiekowanie się chorymi jest powołaniem - spokoju i satysfakcji z tego, że ich wiedza i praca przynosi ulgę w cierpieniu.

Jednocześnie bardzo Dziękujemy wszystkim tym, którzy zajmują się chorymi – ich rodzinom, lekarzom, pielęgniarkom, fizjoterapeutom, diagnostom laboratoryjnym, psychologom i innym osobom, które z wielkim oddaniem opiekują się ludźmi potrzebującymi pomocy i wsparcia.

 

 

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Ewelina Zerbin 2020-02-10 15:39:41
na górę strony wstecz

Wydział Zdrowia

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie