Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności

Znaleziono 551 wiadomości.

Spotkanie dotyczące opieki położniczo - ginekologicznej dla mieszkanek powiatu żagańskiego (2020-07-01)

W dniu 30.06 2020 r. na zaproszenie Wojewody Lubuskiego w siedzibie LUW odbyło się spotkanie dotyczące oceny dostępności do świadczeń w zakresie opieki położniczo - ginekologicznej dla mieszkanek powiatu żagańskiego.

27 czerwca - Światowy Dzień Walki z Cukrzycą (2020-06-26)

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą obchodzony jest w rocznicę odkrycia insuliny, które zmieniło tę chorobę z nieuleczalnej - w przewlekłą. Obchody Światowego Dnia Walki z Cukrzycą mają na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat zagrożeń związanych z chorobą, a także zachęcenie do badań profilaktycznych.

26 czerwca - Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii (2020-06-24)

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii został ustanowiony w 1987 r. przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, jako Międzynarodowy Dzień Przeciwdziałania Nadużywaniu Środków Odurzających i ich Nielegalnemu Handlowi. Celem obchodów jest zwiększenie międzynarodowej współpracy na rzecz zwalczania i zapobiegania narkomanii, a także uświadamianie konieczności leczenia z uzależnienia od narkotyków.

Komunikat dot. bezpłatnych szkoleń z zakresu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) dla podmiotów leczniczych (2020-06-22)

Wydział Zdrowia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego informuje, że Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia wznawia - w ramach Akademii CSIOZ - realizację projektu szkoleniowego „Poprawa jakości świadczonych usług medycznych poprzez zapoznanie i przeszkolenie pracowników podmiotów leczniczych z podstawowymi terminami i procesami związanymi z wystawianiem, prowadzeniem i wymianą Elektronicznej Dokumentacji Medycznej”.

31 maja - Światowy Dzień bez Tytoniu (2020-05-29)

Tegorocznym hasłem obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu, ogłoszonym przez Światową Organizację Zdrowia jest: "Ochrona młodzieży przed manipulacjami w branży oraz zapobieganie używaniu tytoniu i nikotyny".

22 maja Europejski Dzień Walki z Otyłością (2020-05-21)

Otyłość jest obecnie największym zagrożeniem dla zdrowia publicznego zarówno na świecie, jaki i w Polsce. Dotyka ona dorosłych i dzieci. Obchody Europejskiego Dnia Walki z Otyłością mają na celu podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie profilaktyki nadwagi.

Fizjoterapeuci - komunikat dot. postępowania kwalifikacyjnego (2020-05-21)

Wydział Zdrowia informuje, że na stronie Ministerstwa Zdrowia ukazał się komunikat w sprawie przesunięcia terminu przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego na szkolenie specjalizacyjne dla fizjoterapeutów.

Fizjoterapeuci - komunikat dot. specjalizacji (2020-04-29)

Komunikaty w sprawie specjalizacji fizjoterapeutów.

Specjalizacja w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia - komunikat (2020-04-29)

Komunikat w sprawie odwołania wszystkich części Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego we wszystkich dziedzinach (PESOZ) i wydłużenia czas trwania wiosennej sesji egzaminacyjnej 2020 r. w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia.

Farmaceuci - komunikat dot. specjalizacji (2020-04-28)

Komunikat w sprawie odwołania wszystkich części Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego we wszystkich dziedzinach (PESF) i wydłużenia czas trwania wiosennej sesji egzaminacyjnej 2020 r. farmaceutów.

Wydział Zdrowia

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie