Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności

Znaleziono 577 wiadomości.

20 - 27 listopada – Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV (2020-11-18)

Głównym celem Europejskiego Tygodnia Testowania jest uświadomienie większej liczbie osób swojego statusu zakażenia HIV oraz zmniejszenie liczby późnej diagnozy. Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV jest także dobrą okazją, by odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w moim życiu zdarzyło się coś, co mogło spowodować zakażenie?

19 listopada – Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu (2020-11-17)

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) tytoń zabija co roku ponad 8 milionów ludzi na całym świecie. Ponad 7 milionów tych zgonów jest spowodowanych bezpośrednim paleniem tytoniu, a około 1,2 miliona biernym paleniem przez osoby niepalące. Używanie tytoniu jest groźne dla każdego, niezależnie od płci, wieku, rasy, pochodzenia kulturowego czy edukacji. Przynosi cierpienie, chorobę i śmierć.

14 listopada - Światowy Dzień Walki z Cukrzycą (2020-11-13)

Tematem przewodnim tegorocznych obchodów Światowego Dnia Cukrzycy jest: CUKRZYCA I PIELĘGNIARKI. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości, jak kluczową rolę odgrywają pielęgniarki w opiece nad osobami z cukrzycą.

KORONAWIRUS – zaktualizowany pakiet materiałów z przydatnymi informacjami (2020-11-10)

KORONAWIRUS – zaktualizowany pakiet materiałów z przydatnymi informacjami.

Wyniki postępowania kwalifikacyjnego dla lekarzy w woj. lubuskim - nabór jesień 2020 r. (2020-10-30)

Wojewoda Lubuski informuje, że ukazała się lista lekarzy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do odbywania szkolenia specjalizacyjnego w trybie rezydenckim i pozarezydenckim w postępowaniu kwalifikacyjnym 01-31.10.2020 r.

13 października - Dzień Dawcy Szpiku (2020-10-13)

Święto dawstwa szpiku i leczenia nowotworów krwi obchodzone jest w Polsce od 2002 roku. Obchody tego dnia przybliżają społeczeństwu tematykę dawstwa szpiku i leczenia nowotworów krwi, a także problemy chorych potrzebujących leczenia przeszczepieniem. Przeszczep szpiku kostnego jest jedną z najważniejszych metod leczenia chorób nowotworowych krwi i odtworzenia układu krwiotwórczego biorcy.

10 października – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego (2020-10-09)

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest co roku 10 października, a jego ogólnym celem jest podniesienie świadomości na temat problemów zdrowia psychicznego na całym świecie oraz mobilizacja działań wspierających zdrowie psychiczne. To dzień, w którym zwracana jest szczególnie uwaga na problemy osób zmagających się z chorobami psychicznymi, a także jak ważne znaczenie

Unieważnienie konkursu - Profilaktyka wad postawy u dzieci i młodzieży. (2020-09-23)

Ogłoszenie o unieważnieniu otwartego konkursu ofert na dofinansowanie w 2020 r. realizacji zadnia publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia - Profilaktyka wad postawy u dzieci i młodzieży.

Bezpłatne szkolenia z Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) dla POZ, AOS i szpitali. (2020-09-22)

Informujemy, że Centrum e-Zdrowia (CeZ) prowadzi bezpłatne szkolenia dla POZ, AOS i szpitali z Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) w ramach Projektu „Poprawa jakości świadczonych usług medycznych poprzez zapoznanie i przeszkolenie pracowników podmiotów leczniczych z podstawowymi terminami i procesami wiązanymi z wystawianiem, prowadzeniem i wymianą Elektronicznej Dokumentacji Medycznej”.

21 września - Światowy Dzień Choroby Alzheimera (2020-09-21)

Światowy Dzień Choroby Alzheimera to koordynowana od 1994 roku przez Międzynarodową Organizację Alzheimer’s Disease International (ADI) kampania informacyjna, której celem jest podnoszenie świadomości społecznej oraz przeciwdziałanie stygmatyzacji.

Wydział Zdrowia

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie