Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności

Znaleziono 520 wiadomości.

Ostrzeżenie o fałszywych wiadomościach e-mail (2020-01-17)

Ostrzegamy Państwa przed fałszywymi wiadomościami e-mail, które mogą zawierać zainfekowane załączniki, żądanie przesłania dokumentów lub dokonania opłat. Prosimy zachować czujność, aby nie paść ofiarą ataku.

Zaproszenie dla lekarzy na kurs ETC (2019-12-04)

Wydział Zdrowia zachęca lekarzy specjalizujących się w chirurgii ogólnej, chirurgii dziecięcej, torakochirurgii, chirurgii naczyniowej, neurochirurgii, urologii oraz urologii dziecięcej, ortopedii i traumatologii oraz pozostałych lekarzy ośrodków chirurgicznych i urologicznych do udziału w kursie ETC oraz jego kolejnych edycjach

Racjonalna polityka antybiotykowa tematem szkolenia w LUW (2019-11-29)

28 listopada 2019 roku w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się czwarta konferencja szkoleniowa dotycząca zapobieganiu zakażeniom szpitalnym. Tym razem tematem przewodnim było „Leczenie zakażeń wywoływanych przez drobnoustroje wielolekooporne”

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS (2019-11-29)

Głównym przesłaniem Światowej Organizacji Zdrowia w tegorocznym Światowym Dniu AIDS to: społeczności robią różnicę.

22 - 29 listopada – Europejski Tydzień Testowania (2019-11-22)

Europejski Tydzień Testowania w kierunku HIV jest dobrą okazją, by odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w moim życiu zdarzyło się coś, co mogło spowodować zakażenie?

21 listopada – Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu (2019-11-20)

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia na świecie, każdego roku ponad 8 milionów ludzi umiera z powodu palenia tytoniu. Używanie tytoniu jest groźne dla każdego, niezależnie od płci, wieku, rasy, pochodzenia kulturowego czy edukacji. Przynosi cierpienie, chorobę i śmierć. Ideą tego Dnia jest zwrócenie uwagi nie tylko na szkodliwość palenia tytoniu, ale także zaapelowanie do palaczy o podjęcie decyzji mających na celu...

18 listopada - Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (2019-11-18)

W tym roku już po raz dwunasty w dniu 18 listopada w całej Europie obchodzony będzie Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EDWA). Został on ustanowiony w 2008 roku przez Komisję Europejską. Celem Dnia jest promowanie wiedzy na temat odpowiedzialnego stosowania antybiotyków oraz zwiększenie świadomości, jakim zagrożeniem dla zdrowia każdego z nas jest zjawisko antybiotykooporności.

14 listopada – Światowy Dzień Cukrzycy (2019-11-13)

Tegoroczne hasło Światowego Dnia Cukrzycy brzmi: „Cukrzyca: Chroń swoją rodzinę”. Głównym celem kampanii Światowej Organizacji Zdrowia jest podniesienie świadomości wpływu cukrzycy na rodzinę oraz promowanie roli rodziny w zarządzaniu, opiece, zapobieganiu i edukacji tej choroby. Cukrzyca jest chorobą, która może dotknąć członków rodziny w każdym wieku: od niemowlęcia do seniora.

Komunikat dot. darmowych szkoleń z zakresu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) dla podmiotów leczniczych (2019-11-05)

Wydział Zdrowia Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego informuje, że Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia organizuje darmowe szkolenia z zakresu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM).

Wyniki postępowania kwalifikacyjnego dla lekarzy w woj. lubuskim – nabór jesień 2019 r. (2019-10-31)

Wojewoda Lubuski informuje, że ukazała się lista lekarzy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do odbywania szkolenia specjalizacyjnego w trybie rezydenckim i pozarezydenckim w postępowaniu kwalifikacyjnym 01-31.10.2019 r.

Wydział Zdrowia

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie