Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców

Program integracji społeczności romskiej w Polsce w roku 2019 (2018-10-03)

Wieloletni Program integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020 został ustanowiony Uchwałą Nr 202/2014 Rady Ministrów z dnia 7 października 2014 r. Będzie realizowany na obszarze całego kraju w latach 2014-2020 z możliwością kontynuacji w latach następnych.


Celem głównym Programu integracji jest zwiększenie poziomu integracji społecznej Romów w Polsce poprzez działania w dziedzinie edukacji (w tym edukacji kulturowej, historycznej i obywatelskiej), aktywizacji zawodowej, ochrony zdrowia oraz poprawy sytuacji mieszkaniowej.

Uczestnikami Programu integracji i bezpośrednimi wykonawcami zadań będą jednostki samorządu terytorialnego wszystkich szczebli, a także placówki im podległe (ośrodki pomocy społecznej, szkoły, domy kultury) oraz organizacje pozarządowe (wpisane do KRS), w tym organizacje romskie.
Przez uczestnika rozumieć należy podmiot ubiegający się o dotacje na zadania objęte  Programem integracji, natomiast wykonawcą jest podmiot bezpośrednio realizujący to zadanie. Istnieje możliwość, że uczestnik i wykonawca jest tą samą osobą prawną.

Szczegółowe informacje na temat zasad postępowania w sprawach dotyczących udzielania dotacji na realizację zadań w ramach Programu integracji społeczności romskiej w Polsce w 2019 roku dostępne są na stronie: 

http://mniejszosci.narodowe.mswia.gov.pl/mne/romowie/program-integracji-spol/-pro/10794,Informacja-na-temat-zasad-postepowania-w-sprawach-dotyczacych-udzielania-w-2019-.html

 

SO

  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
załącznik nr 1 – arkusz kalkulacyjny do przygotowania wniosku i sprawozdania obejmującego realizację zadań jednostkowych i projektów systemowych o zasięgu ogólnopolskim załącznik nr 1 – arkusz kalkulacyjny do przygotowania wniosku i sprawozdania obejmującego realizację zadań jednostkowych i projektów systemowych o zasięgu ogólnopolskim 2018-11-15 10:44
Katarzyna Wojciechowska
269KB załącznik nr 1 – arkusz kalkulacyjny do przygotowania wniosku i sprawozdania obejmującego realizację zadań jednostkowych i projektów systemowych o zasięgu ogólnopolskim pobierz

Podobne wiadomości:

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Anna Borowiec 2018-11-16 12:08:56
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie