Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wodny Świat

Cofający się dawno, dawno temu lodowiec zostawił nam w prezencie niezliczoną ilość jezior i oczek wodnych. Letni raj dla turystów i całoroczny dla wędkarzy.

Nad jeziorem Głębokie pod Międzyrzeczem w upalną niedzielę wypoczywa nawet 4 tysiące osób, a to aż jedna piąta wszystkich mieszkańców miasta! Na wakacje, na weekend, na sobotę, a nawet po pracy w dzień powszedni Lubuszanie wybierają się nad wodę.

Każdy miniregion ma swój akwen. Najsłynniejsze to: Niesulice, Lubniewice, Pszczew, Łagów, Dąbie, Ośno Lubuskie, Długie, Lubrza, Głębokie i Łochowice. Jeśli ktoś woli mniej gwarne miejsca nad jeziorem to z pewnością znajdzie.

Ten pojezierny krajobraz dopełniają rzeki. Bo tak właściwie Lubuskie to tereny leśne w dorzeczu Odry; spływająca do Warty Noteć i Obra, a na południu zasilające swoimi wodami drugą w długości polską rzekę Nysa Łużycka i Bóbr. Przy okazji Bobru warto wspomnieć o sztucznych zbiornikach wodnych stworzonych w celach energetycznych (Krzywaniec, Dychów i Raduszec Stary), na północy regionu jezioro Bledzewskie na Obrze. Wyżej wymienione rzeki, uzupełnione mniejszymi ciekami wodnymi, to absolutna wolność dla kajakarzy i wioślarzy.

Teksty i zdjęcia Tomasz Biel

Wyszukiwanie galerii:

Wodny świat

Tomasz Biel
Tomasz Biel
Tomasz Biel
Tomasz Biel
Tomasz Biel
Tomasz Biel
Tomasz Biel

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie