Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Rządowy program rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli "Cyfrowa szkoła"

Rządowy program rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Cyfrowa szkoła"

W dniu 3 kwietnia br. Rada Ministrów przyjęła Rządowy program rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Cyfrowa szkoła", który będzie realizowany w okresie od 4 kwietnia 2012 r. do dnia 31 sierpnia 2013 r. Program ten jest programem pilotażowym dla planowanego wieloletniego programu rządowego w sprawie rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji.

Dzięki udziałowi w programie szkoły uzyskają możliwość unowocześnienia bazy technologicznej, a nauczyciele zdobędą nowe umiejętności i kompetencje pozwalające w sposób bardziej interesujący prowadzić zajęcia z uczniami.

W programie mogą uczestniczyć publiczne szkoły podstawowe i ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia, dla których organem prowadzącym jest samorząd.

Organy samorządu terytorialnego mogą otrzymać wsparcie finansowe na zakup pomocy dydaktycznych w formie dotacji celowej. Wielkość dotacji zależy od wielkości szkoły:

  • „szkoły małe” , w których liczba uczniów wynosi 1 do 100 mogą otrzymać maksymalnie 90 000 zł,
  • „szkoły średnie”, w których liczba uczniów wynosi 101 do 300 mogą otrzymać maksymalnie 140 000 zł,
  • „szkoły duże”, w których liczba uczniów wynosi 301 i więcej mogą otrzymać maksymalnie 200 000 zł.

Samorząd zobowiązany jest wnieść wkład własny stanowiący co najmniej 20 % wartości zadania objętego dofinansowaniem z budżetu państwa. Jeżeli wydatki na zakup danego rodzaju pomocy dydaktycznych są wydatkami inwestycyjnymi kwota wkładu własnego wynosi co najmniej 50% kosztów zakupu danego rodzaju pomocy dydaktycznych.

Koordynatorem Rządowego programu „Cyfrowa szkoła” jest pracownik Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Pani Krystyna Brodowska – telefon kontaktowy +48 95 711 54 27;

W Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolski utworzony został wojewódzki punkt konsultacyjny. Wyjaśnień na temat programu udzielają konsultanci:

  • Pani Wiesława Luftman - tel. +48 95 725 50 00
  • Pani Mirosława Pietkun - tel. +48 95 725 50 02


Więcej informacji na temat programu można uzyskać na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej – zakładka CYFROWA SZKOŁA, link do strony: http://www.cyfrowaszkola.men.gov.pl/

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: IntraCOM Katowice 2012-06-04 13:24
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie