Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Ciekawe linki

 https://historiapojazdu.gov.pl/strona-glowna  

 „Lataj z głową”
http://latajzglowa.pl/
Rysunek dronu

 Bezzałogowe statki powietrzne (UAV), potocznie nazywane „dronami" cieszą się coraz większą popularnością, na całym świecie. W Polsce również obserwujemy wzrost zainteresowania tymi urządzeniami, szczególnie w celach rekreacyjnych. Niestety, znaczna część użytkowników nie posiada podstawowej wiedzy lotniczej, a UAV, mimo niepozornego wyglądu, podlega przepisom prawa lotniczego i może stanowić zagrożenie dla ruchu lotniczego.
Urząd Lotnictwa Cywilnego, dostrzegając pilną konieczność podnoszenia wiedzy o bezpiecznym użytkowaniu „dronów" w przestrzeni powietrznej, przygotował spot edukacyjny z którym możesz się zapoznać. Spot przedstawia podstawowe zasady sportowego i rekreacyjnego wykonywania lotów z wykorzystaniem UAV w polskiej przestrzeni powietrznej.


http://www.112.gov.pl/
Logo numeru alarmowego 112

 

Portal dotyczący numeru 112. Numer ten jest jednolitym numerem alarmowym obowiązującym na terenie całej Unii Europejskiej. Numer 112 służy do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia.
Na tym portalu możesz zapoznać się z poradami jak skutecznie prosić o pomoc pod numerem 112.

 

https://bezpiecznyautobus.gov.plLogo bezpieczny autobus

 "Bezpieczny Autobus" to usługa realizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, która pozwala sprawdzić podstawowe dane na temat autobusu lub autokaru. Dzięki temu przed wyjazdem na wycieczkę możesz się upewnić czy autobus, którym twoje dziecko lub inni bliscy będą jechać, ma ważne badanie techniczne, aktualne OC oraz czy jest oznaczony jako wycofany z ruchu. Otrzymany raport możesz łatwo zapisać i wydrukować.

 

https://dyzurnet.pl/index.htmlLogo dyżurunet.pl

Zespół Dyżurnet.pl to zespół, który przyjmie i zareaguje na twoje zgłoszenie dotyczące występowania nielegalnych - według polskiego prawa - treści w Internecie. Gorąca linia działa w ramach Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej.

https://bezpiecznewakacje.pl/index.phpLogo BezpieczneWakacje.pl

 

BezpieczneWakacje.pl - strona internetowa, na ktorej znajdziesz przydatne informacje z zakresu bezpieczeństwa, przygotowane przez ekspertów - z wykorzystaniem materiałów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Celem ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.


 http://www.handelludzmi.eu/Logo portalu HandelLudźmi.eu

Portal o przeciwdziałaniu handlowi ludźmi. Znajdziesz tutaj informacje o aktualnych działaniach w tym zakresie, realizowanych projektach, jak również opis zjawiska w Polsce, statystyki, materiały informacyjne czy numer infolinii, pod którą możesz znaleźć pomoc.

 

http://projekt-lasm.lubuskie.uw.gov.pl/Logo projektu LASM

 Projekt 40/NMF/PL15/14 "Lubuski alians służb mundurowych i cywilnych wobec handlu ludźmi i przestępczości transgranicznej". Jednym z głównych celów projektu jest szerzenie wiedzy na powyższy temat. Uświadomienie społeczeństwa jest najlepszą formą działania i zapobiegania. Im więcej osób będzie miało świadomość czym jest przestępczość transgraniczna i handel ludźmi oraz jak można się od nich ustrzec tym mniej będzie potencjalnych ofiar. Dodatkowo specjalistycznie przeszkoleni funkcjonariusze służb mundurowych prędzej dostrzegą ludzi mogących znajdować się pod jarzmem zorganizowanych grup przestępczych.

 http://razembezpieczniej.msw.gov.pl/Logo peogramu razem bezpieczniej

 

Portal dotyczący rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej". Program łączy działania Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz partnerów społecznych, zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Jednym z podstawowych założeń programu jest przekonanie obywateli do nawiązania trwałego, stałego, naturalnego partnerstwa z Policją oraz innymi instytucjami ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego. Na portalu znajdziesz dużo informacji m.in. o dopalaczach czy innych narkotykach.

http://www.dopalaczekradnazycie.pl/Logo akcji dopalacze kradną życie

Ta strona internetowa gromadzi informacje o inicjatywach antydopalaczowych i zawiera bazę telefonów, pod którymi możesz szukać pomocy w walce z tym problemem.
Najważniejsze numery telefonów, przygotowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, możesz znaleźć również tutaj:
https://msw.gov.pl/pl/aktualnosci/13512,Dopalacze-Gdzie-szukac-pomocy-Najwazniejsze-numery-telefonow.html

 

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   


 

 

 

 

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jerzy Ratajczak 2018-04-13 11:38
na górę strony wstecz

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie