Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności

Afrykański pomór świń (ASF) - ważne informacje (2019-11-19)

Przypadki wirusa ASF 

W województwie lubuskim zdiagnozowano przypadki wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). Obecnie obszar skażony obejmuje teren starostwa wschowskiego, nowosolskiego, zielonogórskiego, żagańskiego i żarskiego.

Afrykański pomór świń to szybko szerząca się, zakaźna choroba wirusowa, na którą podatne są świnie domowe oraz dziki. Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wisusem ASF w związku z czym, choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Jednakże jest dużym zagrożeniem dla gospodarstw rolnych, dlatego szczególnie ważne jest przestrzeganie zasad bioasekuracji oraz nakazów i zakazów wydanych przez lokalne władze.

Wojewoda Lubuski wydał następujące rozporządzenia w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń (od najnowszego):

  • Rozporządzenie Wojewody Lubuskiego z dnia 4 grudnia 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatu wschowskiego, nowosolskiego i zielonogórskiego, żagańskiego i żarskiego (http://dzienniki.luw.pl/WDU_F/2019/3204/akt.pdf)

  • Rozporządzenie Wojewody Lubuskiego z dnia 30 listopada 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatu wschowskiego, nowosolskiego i zielonogórskiego (http://dzienniki.luw.pl/WDU_F/2019/3163/akt.pdf)

  • Rozporządzenie Wojewody Lubuskiego z dnia 27 listopada 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatu wschowskiego, nowosolskiego i zielonogórskiego (http://dzienniki.luw.pl/WDU_F/2019/3103/akt.pdf)

  • Rozporządzenie Wojewody Lubuskiego z dnia 26 listopada 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatu wschowskiego, nowosolskiego i zielonogórskiego (http://dzienniki.luw.pl/WDU_F/2019/3090/akt.pdf)

  • Rozporządzenie Wojewody Lubuskiego z dnia 19 listopada 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatu wschowskiego i nowosolskiego (http://dzienniki.luw.pl/WDU_F/2019/3024/akt.pdf),

  • Rozporządzenie Wojewody Lubuskiego z dnia 16 listopada 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatu wschowskiego i nowosolskiego (http://dzienniki.luw.pl/WDU_F/2019/3016/akt.pdf),

  • Rozporządzenie Wojewody Lubuskiego z dnia 15 listopada 2019 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatu wschowskiego i nowosolskiego (http://dzienniki.luw.pl/WDU_F/2019/2998/akt.pdf).

Prosimy o zapoznanie się z ww. aktami prawnymi (znajdują się w nich m.in. opis obszaru skażonego i mapa poglądowa).

Dodatkowe informacje o ASF, zasadach ochrony gospodarstw, zaleceniach dla myśliwych, leśników oraz inne cenne wiadomości znajdą Państwo pod poniższym linkiem:

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/asf-informacje-ogolne

wszystkie wydarzenia

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Magdalena Walentynowicz 2019-12-04 13:58:15
na górę strony wstecz

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie