Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności Rady

Pamięć o ofiarach ukraińskiego ludobójstwa uczczono w Łężycy (2019-10-09)

O ofiarach ludobójstwa dokonanego na wschodzie przez ukraińskich nacjonalistów pamiętali mieszkańcy zielonogórskiej Łężycy w 10-rocznicę powstania tu Mauzoleum Ludobójstwa na Kresach Wschodnich II RP.

 

W uroczystościach przy Pomniku-Mauzoleum uczestniczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Pełnomocnik Wojewody ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Marek Budniak. Na początku miał być to pomnik poświęcony mieszkańcom wsi Gniłowody, później pojawiły się kolejne tablice upamiętniające ofiary  ludobójstwa dokonanego w latach 1939-1947 przez OUN-UPA na Kresach, które nie mają swoich grobów.   W tym roku dołączyły trzy nowe kamienne tablice poświęcone żołnierzom Wojska Polskiego, polskim księżom i siostrom zakonnym oraz pamięci Polaków zamordowanych na Kresach.

 Mauzoleum Ludobójstwa na Kresach Wschodnich II RP w Łężycy.

MB

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał Poczty sztandarowe na uroczystości upamiętniającej ludobójstwo dokonanego na wschodzie przez ukraińskich nacjonalistów w Łężycy.przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.Goście uroczystości upamiętniającej ludobójstwo dokonane na wschodzie przez ukraińskich nacjonalistów w Łężycy.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Monika Wawro 2019-10-09 09:42:43
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie