Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności Rady

Znaleziono 22 wiadomości.

Spotkanie opłatkowo-noworoczne kombatantów (2020-01-20)

Lubuscy przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę i Inwalidów Wojennych, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych spotkali się z Wicewojewodą Lubuskim Wojciechem Perczakiem.

Spotkanie opłatkowe Weteranów Walk o Niepodległość RP (2019-12-19)

Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych zaprosił do Warszawy na spotkanie bożonarodzeniowe Bohaterów naszej wolności, członków organizacji kombatanckich z całej Polski.

Pierwszy Ogólnopolski Zjazd Opozycji Antykomunistycznej (2019-12-18)

Działaczy opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane w PRL z powodów politycznych uhonorowano w sobotę 14 grudnia br. przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Listy do dawnych opozycjonistów skierowali prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

17 grudnia 1970 r. Zbyszek Godlewski padł (2019-12-17)

Marek Budniak doradca Wojewody Lubuskiego ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych pod pamiątkową tablicą w Zielonej Górze ku pamięci tragicznie zmarłego Zbyszka Godlewskiego.

Upamiętnienie więźniów politycznych (2019-11-12)

Na murach zielonogórskiego Aresztu Śledczego odsłonięto tablicę ku pamięci ofiar represji komunistycznych.

Człowiek wobec systemów totalitarnych (2019-11-05)

Zapraszamy na konferencję naukową Człowiek wobec systemów totalitarnych na Środkowym Nadodrzu 1933 – 1989 edycja II 7 listopada br. o godz.16.00.

Odsłonięcie Kamieni Pamięci (2019-10-14)

W okolicach Sławy odbyła się uroczystość odsłonięcia Kamieni Pamięci związanych z pobytem i śmiercią żydowskich więźniarek z dawnych niemieckich filii obozu koncentracyjnego Gross-Rosen w czasie II wojny światowej.

Upamiętnienie ofiar represji komunistycznych w Wawrowie (2019-10-14)

Pamiątkowa tablica ku czci ofiar represji komunistycznych, w wyniku zbrodniczych działań wymiaru sprawiedliwości w okresie PRL-u, pojawi się na murach więzienia w Wawrowie.

Lubuskie Rodziny Katyńskie patronem SP nr 28 w Zielonej Górze (2019-10-09)

Pełnomocnik Wojewody ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Marek Budniak na uroczystości nadania imienia „Lubuskich Rodzin Katyńskich” Szkole Podstawowej nr 28 w Zielonej Górze-Zawadzie.

Pamięć o ofiarach ukraińskiego ludobójstwa uczczono w Łężycy (2019-10-09)

O ofiarach ludobójstwa dokonanego na wschodzie przez ukraińskich nacjonalistów pamiętali mieszkańcy zielonogórskiej Łężycy w 10-rocznicę powstania tu Mauzoleum Ludobójstwa na Kresach Wschodnich II RP.

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie