Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności Rady

Znaleziono 25 wiadomości.

Pytając o Polskę – koncert poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych (2020-03-03)

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Zielonej Górze odbył się koncert, w którym uczestniczyło ponad 3 tysiące lubuskich uczniów.

Przygotowania do 60. rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich (2020-02-14)

Z udziałem dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu dr hab. Rafała Reczka w Urzędzie Miasta w Zielonej Górze odbyło się pierwsze spotkanie komitetu obchodów 60. rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich.

W Skwierzynie powstanie Sanktuarium Kresowian (2020-02-04)

Środowisko Kresowian z doradcą Wojewody Lubuskiego omawiali projekt powstania w Skwierzynie sanktuarium Matki Boskiej Klewańskiej Patronki Kresowian.

Spotkanie opłatkowo-noworoczne kombatantów (2020-01-20)

Lubuscy przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę i Inwalidów Wojennych, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych spotkali się z Wicewojewodą Lubuskim Wojciechem Perczakiem.

Spotkanie opłatkowe Weteranów Walk o Niepodległość RP (2019-12-19)

Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych zaprosił do Warszawy na spotkanie bożonarodzeniowe Bohaterów naszej wolności, członków organizacji kombatanckich z całej Polski.

Pierwszy Ogólnopolski Zjazd Opozycji Antykomunistycznej (2019-12-18)

Działaczy opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowane w PRL z powodów politycznych uhonorowano w sobotę 14 grudnia br. przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Listy do dawnych opozycjonistów skierowali prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

17 grudnia 1970 r. Zbyszek Godlewski padł (2019-12-17)

Marek Budniak doradca Wojewody Lubuskiego ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych pod pamiątkową tablicą w Zielonej Górze ku pamięci tragicznie zmarłego Zbyszka Godlewskiego.

Upamiętnienie więźniów politycznych (2019-11-12)

Na murach zielonogórskiego Aresztu Śledczego odsłonięto tablicę ku pamięci ofiar represji komunistycznych.

Człowiek wobec systemów totalitarnych (2019-11-05)

Zapraszamy na konferencję naukową Człowiek wobec systemów totalitarnych na Środkowym Nadodrzu 1933 – 1989 edycja II 7 listopada br. o godz.16.00.

Odsłonięcie Kamieni Pamięci (2019-10-14)

W okolicach Sławy odbyła się uroczystość odsłonięcia Kamieni Pamięci związanych z pobytem i śmiercią żydowskich więźniarek z dawnych niemieckich filii obozu koncentracyjnego Gross-Rosen w czasie II wojny światowej.

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie