Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności Rady

Znaleziono 30 wiadomości.

Auschwitz symbol niemieckiego ludobójstwa w pamięci zbiorowej (2020-06-15)

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady upamiętniono 14 czerwca br. w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze.

W rocznicę Wydarzeń Zielonogórskich 30 maja odsłonięto pomnik ks. Kazimierza Michalskiego (2020-06-01)

Pomnik ks. Kazimierza Michalskiego stanął na skwerze, obok konkatedry zielonogórskiej z inicjatywy poznańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. W uroczystościach uczestniczył Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera.

Obrady Komitetu (2020-05-08)

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie Komitetu Obchodów 30 rocznicy Pierwszych Wolnych Wyborów Samorządowych na Ziemi Lubuskiej.

Flaga Polski i maseczka ochronna dla kombatanta (2020-04-30)

Z okazji nadchodzących świąt: uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Narodowego Święta Konstytucji 3. Maja oraz Flagi Państwowej Wojewoda Lubuski pamiętał o kombatantach.

Terytorialsi wspierają kombatantów (2020-04-09)

Na pomoc Terytorialsów mogą liczyć kombatanci, którzy ze względu na wiek są szczególnie narażeni na zakażenie koronawirusem.

Pytając o Polskę – koncert poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych (2020-03-03)

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Zielonej Górze odbył się koncert, w którym uczestniczyło ponad 3 tysiące lubuskich uczniów.

Przygotowania do 60. rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich (2020-02-14)

Z udziałem dyrektora Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu dr hab. Rafała Reczka w Urzędzie Miasta w Zielonej Górze odbyło się pierwsze spotkanie komitetu obchodów 60. rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich.

W Skwierzynie powstanie Sanktuarium Kresowian (2020-02-04)

Środowisko Kresowian z doradcą Wojewody Lubuskiego omawiali projekt powstania w Skwierzynie sanktuarium Matki Boskiej Klewańskiej Patronki Kresowian.

Spotkanie opłatkowo-noworoczne kombatantów (2020-01-20)

Lubuscy przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę i Inwalidów Wojennych, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych spotkali się z Wicewojewodą Lubuskim Wojciechem Perczakiem.

Spotkanie opłatkowe Weteranów Walk o Niepodległość RP (2019-12-19)

Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych zaprosił do Warszawy na spotkanie bożonarodzeniowe Bohaterów naszej wolności, członków organizacji kombatanckich z całej Polski.

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie