Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności Wydziału Polityki Społecznej

Znaleziono 1036 wiadomości.

Informacja dla podmiotów zatrudnienia socjalnego na terenie województwa lubuskiego o możliwości wnioskowania do Wojewody Lubuskiego o niezawieszanie zajęć w związku z prowadzeniem działalności istotnej dla ograniczania negatywnych skutków epidemii. (2020-04-08)

Ustawa z dnia 31 marca 2020r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw wprowadziła dla wojewodów kompetencje umożliwiające zawieszenie zajęć w Centrach i Klubach Integracji Społecznej.

Pomoc PFRON dla osób niepełnosprawnych w dobie koronawirusa. (2020-04-07)

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił realizację programu Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi.

Tarcza antykryzysowa - zadania realizowane przez powiatowe i wojewódzkie urzędy pracy (2020-04-07)

Rozwiązania "Tarczy antykryzysowej", które mają na celu wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy.

Pomoc kombatantom w czasie epidemii – otwarty konkurs ofert (2020-04-03)

Wojewoda Lubuski, zachęca do udziału w ogłoszonym - przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych - otwartym konkursie ofert.

Przedłużony termin naboru wniosków - "Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych", "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2020 (2020-03-31)

Do 22 kwietnia 2020 r. wydłużony został termin składania wniosków w ramach Programów : "Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych" - edycja 2020 i "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2020

Jesteś wolontariuszem – chcesz pomóc innym ? Zadzwoń do Ośrodka Pomocy Społecznej lub zostaw nam kontakt do siebie! (2020-03-20)

Wielu lubuszan - w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 - zgłasza gotowość niesienia pomocy osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym.

Pomoc dla osób objętych kwarantanną - aktualne informacje i zalecenia nt. koronawirusa! (2020-03-18)

W celu zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego wiele instytucji i jednostek pomocy społecznej ograniczyło bezpośredni kontakt z klientami. Nie oznacza to, że nie realizują swoich zadań.

Posiedzenia składów orzekających zespołów do spraw orzekania o niepełnosprawności (2020-03-17)

Wojewódzki i Powiatowe (Miejskie) Zespoły do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności organizują posiedzenia składów orzekających tylko w trybie zaocznym.

Ogłoszenie o naborze wniosków w ramach programu "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2020 (2020-03-17)

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza nabór wniosków do Programu „Opieka wytchnieniowa” w edycji na rok 2020.

Nabór wniosków w ramach programu "Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych" - edycja 2020 (2020-03-17)

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza nabór wniosków do Programu „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” w edycji na rok 2020.

Wydział Polityki Społecznej

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie