Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności Wydziału Polityki Społecznej

Lubuska Inicjatywa Integracji Cudzoziemców (2018-09-13)

Polityka migracyjna, procedury uzyskiwania dokumentów potwierdzających prawo do legalnego pobytu cudzoziemców na terenie RP, ich prawa i obowiązki oraz występujące różnice kulturowe były tematem szkolenia, w którym w dniach 10-11 września 2018 r. uczestniczyli pracownicy Wydziału Polityki Społecznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

Szkolenie było pierwszym z 11 szkoleń, które będą realizowane w ramach projektu Lubuska Inicjatywa Integracji Cudzoziemców realizowanego w ramach Programu Krajowego Funduszu Azylu Migracji i Integracji. Szkolenie zostało przeprowadzone przez Centrum Dobrych Praktyk Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Uczestnicy szkolenia pogłębili wiedzę zarówno w aspekcie merytorycznym między innymi poprzez zapoznanie się z elementami prawno-administracyjnymi związanymi z pobytem cudzoziemca w Polsce, jak również z zakresu wielokulturowości. Ponadto w przedmiocie problematyki migracji i jej skutków, co wpłynie na poprawę jakości diagnozowania potrzeb klienta cudzoziemskiego. Ponadto uczestnicy szkolenia poznali różnice międzykulturowe, zasady skutecznego komunikowania się z grupą międzykulturową, a także strategię radzenia sobie z konfliktami międzykulturowymi.

Podobne wiadomości:

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2018-11-14 11:40:44
na górę strony wstecz

Wydział Polityki Społecznej

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie