Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności Wydziału Polityki Społecznej

Złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze do końca września - gwarancją wypłaty świadczenia z wyrównaniem od lipca 2019 r. (2019-09-18)

Do 13 września 2019 r. w województwie lubuskim złożonych zostało ponad 106 tysięcy wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego. Większość wniosków (71%) złożono w formie elektronicznej. Gminy rozpatrzyły już 78% wniosków złożonych od 1 lipca br. Na koniec sierpnia br. do świadczenia wychowawczego uprawnionych było prawie 145 tys. lubuskich dzieci, tj. o niemal 58 tys. więcej dzieci niż na koniec czerwca br. Wg prognoz gmin docelowo ze świadczeń wychowawczych będzie korzystało 175 tysięcy lubuskich dzieci.

 Warto pamiętać, że złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze do końca września br gwarantuje rodzinom wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca br. Złożenie wniosku we wrześniu daje gwarancję wypłacenia świadczenia, z wyrównaniem od lipca, najpóźniej do 30 listopada br. Jeśli rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września br, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.

 

 Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Joanna Kędzior 2019-09-18 14:59:32
na górę strony wstecz

Wydział Polityki Społecznej

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie