Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności Wydziału Polityki Społecznej

Uroczyste otwarcie Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Szprotawie (2019-09-03)

Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak wziął udział w oficjalnym otwarciu Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Szprotawie. Jest to jedyna taka placówka w powiecie żagańskim.

W uroczystym otwarciu Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Szprotawie uczestniczyli Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak, Starosta Żagański Henryk Janowicz, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej LUW Grażyna Jelska.

Utworzenie PŚDS w Szprotawie to dobra decyzja dla mieszkańców. Jest to jedyna taka placówka w powiecie żagańskim. To jednostka o zasięgu powiatowym. Z jej oferty mogą korzystać mieszkańcy wszystkich gmin w tym powiecie.

W Powiatowym Środowiskowym Domu Samopomocy dla uczestników przygotowanych jest 20 miejsc dziennego pobytu. Obiekt zlokalizowany jest w Szprotawie przy ul. Henrykowskiej 1, na terenie kompleksu szpitalnego.

Na utworzenie PŚDS w 2018 r. Wojewoda Lubuski przekazał dotację z budżetu państwa w łącznej kwocie 1.374.164 zł. W bieżącym roku na funkcjonowanie ośrodka wojewoda planuje przekazać kwotę 350.500,00 zł.

Kadrę merytoryczną Domu stanowią łącznie 4 osoby, w tym kierownik jednostki i 3 pracowników (2 terapeutów, psycholog). Środowiskowy dom świadczy usługi w ramach indywidualnych lub zespołowych treningów samoobsługi i treningów umiejętności społecznych, polegających na nauce, rozwijaniu lub podtrzymywaniu umiejętności w zakresie czynności dnia codziennego i funkcjonowania w życiu społecznym.

Na terenie województwa lubuskiego funkcjonują 33 ŚDS, w tym 5 o zasięgu powiatowym. Lubuskie domy oferują łącznie 959 miejsc dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

WPS

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2019-09-21 15:45:07
na górę strony wstecz

Wydział Polityki Społecznej

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie