Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności Wydziału Polityki Społecznej

Raport – „ Ustalanie wskaźnika zatrudnienia w zespole terapeutyczno-opiekuńczym w Domach Pomocy Społecznej funkcjonujących w woj. lubuskim” (2018-07-12)

Jak ważny jest zespół pracowników, który wspiera, opiekuje się i pielęgnuje mieszkańca domu pomocy społecznej…. O tym najlepiej wiedzą sami pracownicy tych zespołów. Na co dzień pracują z człowiekiem, którego samopoczucie, w dużej mierze,  zależy od ich wsparcia, zaangażowania i możliwości. Stworzyć możliwości do pracy tym pracownikom, to inaczej zapewnić podstawowe prawa mieszkańcom takiej placówki. W domu pomocy społecznej „usługą jest człowiek”, pracownik zespołu terapeutyczno – opiekuńczego. To na tym zespole, powinniśmy budować jakość usług w domu pomocy społecznej.

Minimalny wymiar zatrudnienia w zespole terapeutyczno - opiekuńczym określają przepisy. Przepisy obligują również służby wojewody, do nadzoru i kontroli tego zadania, w domach pomocy społecznej. Dokument uściśla zatem sposób, w jaki kontrolerzy obliczają wskaźnik zatrudnienia w tych zespołach. Ma służyć organom prowadzącym i dyrektorom domów, jako wskazówka do budowania zespołów w swoich jednostkach.

 

WPS

Podobne wiadomości:

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2018-11-15 09:52:05
na górę strony wstecz

Wydział Polityki Społecznej

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie