Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności Wydziału Polityki Społecznej

Primus in Agendo dla Caritas Diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (2018-10-12)

12 października 2018r. odbyło się uroczyste otwarcie i poświecenie Schroniska Caritas-Ośrodka Aktywizującego dla Bezdomnych Mężczyzn w Zielonej Górze przy ul. Jana z Kolna 10.

Pani Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, nadała Odznakę Honorową Primus in Agendo dla Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i osobiście ją wręczyła podczas uroczystości.

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej z wielkim zaangażowaniem i oddaniem świadczy pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Prowadzi działalność charytatywną
i humanitarną, która ma na celu zapewnienie zarówno materialnych, jak i duchowych potrzeb człowieka. Niosąc pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, zachęca innych do aktywnego zaangażowania w działalność charytatywną.

Jej pracownicy i wolontariusze prezentują godną naśladowania postawę, która wypływa
z szacunku dla bliźniego i etycznego przeświadczenia o prawie każdego człowieka do godnego życia. Dzielą się z innymi swoim czasem i sobą samym. To piękny gest, który wynika z prawa miłości bliźniego, a prawo to nie pozwala patrzeć obojętnie na krzywdę i niedostatek.

Odznaka Primus in Agendo – pierwszy w działaniu  - ustanowiona została rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia Odznaki Honorowej Primus in Agendo, ustalenia jej wzoru, zasad i trybu nadawania oraz noszenia. Jest wyrazem uznania dla aktywnej, pełnej zaangażowania i oddania postawy wyróżnionego, najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw, nowatorskich osiągnięć oraz innowacyjnych projektów, a także rzetelności i ofiarności w podejmowanych działaniach.

PS

Podobne wiadomości:

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Caritas 12.10.2018

Autor WPS
Zdjęcie grupowe, widok na uczestników wydarzenie

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2018-11-13 15:32:06
na górę strony wstecz

Wydział Polityki Społecznej

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie