Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności Wydziału Polityki Społecznej

Kolejna edycja szkolenia nt. programu dot. poprawy jakości powietrza w kraju „Czyste Powietrze”. (2018-05-18)

17 maja 2018 r. w siedzibie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. odbyła się już V edycja szkolenia nt. programu dot. poprawy jakości powietrza w kraju „Czyste Powietrze”.

Celem programu "Czyste Powietrze"  jest zmiana sposobu użytkowania kotłów w trosce o środowisko naturalne - redukcji emisji szkodliwych substancji. W ramach tego Programu, zadanie zostało przekazane do realizacji Ministerstwu Rodzinie, Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Ministerstwem Energetyki, Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwem Środowiska.

Z założenia Programu - pracownicy socjalni mają informować swoich klientów o metodach efektywnego wykorzystania energii, w miejscu zamieszkania, w tym o możliwościach pozyskiwania środków na ten cel. (Programy Eko Gmina - Poprawa efektywności energetycznej oraz likwidacja niskiej emisji, Eko Mieszkaniec - Dotacja na ograniczenie niskiej emisji, czy różnego rodzaju referencyjna pomoc w ramach linii kredytowych w BOŚ S.A.). Informację nt. pozyskiwania środków finansowych można znaleźć na stronie WFOŚiGW.

W szkoleniach uczestniczą pracownicy socjalni wszystkich Ośrodków Pomocy Społecznej. Szkolenia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pracowników pomocy społecznej woj. lubuskiego. Dotychczas w przeprowadzonych 5 edycjach szkoleń (m.in. w Gorzowie Wlkp. oraz w Zielonej Górze), udział wzięło łącznie 144 pracowników socjalnych. Do przeprowadzenia pozostały jeszcze 3 szkolenia (07 czerwca br. w Zielonej Górze, 25 września br. w Gorzowie Wlkp. oraz ostatnie 18 października br. w Zielonej Górze). Prelegentami szkolenia są Doradcy Energetyczni Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i  Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.  

Szczegółowe informacje nt. programu Czyste Powietrze można znaleźć na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 


PS

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Czyste powietrze 17.05.2018 r.

Autor WPS
Czyste Powietrze - szkolenie
Autor WPS
Czyste Powietrze - szkolenie

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Marta Mikołajczyk 2018-05-18 07:57:24
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie