Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności Wydziału Polityki Społecznej

Szkolenia „Czyste Powietrze” (2018-05-18)

17 maja 2018 r. w siedzibie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. odbyła się już V edycja szkolenia nt. programu dot. poprawy jakości powietrza w kraju „Czyste Powietrze”.

Celem programu "Czyste Powietrze"  jest zmiana sposobu użytkowania kotłów w trosce o środowisko naturalne - redukcji emisji szkodliwych substancji. W ramach tego Programu, zadanie zostało przekazane do realizacji Ministerstwu Rodzinie, Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Ministerstwem Energetyki, Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa oraz Ministerstwem Środowiska.

Z założenia Programu - pracownicy socjalni mają informować swoich klientów o metodach efektywnego wykorzystania energii, w miejscu zamieszkania, w tym o możliwościach pozyskiwania środków na ten cel. (Programy Eko Gmina - Poprawa efektywności energetycznej oraz likwidacja niskiej emisji, Eko Mieszkaniec - Dotacja na ograniczenie niskiej emisji, czy różnego rodzaju referencyjna pomoc w ramach linii kredytowych w BOŚ S.A.).

W szkoleniach uczestniczą pracownicy socjalni wszystkich Ośrodków Pomocy Społecznej. Szkolenia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród pracowników pomocy społecznej woj. lubuskiego. Dotychczas w przeprowadzonych 5 edycjach szkoleń (m.in. w Gorzowie Wlkp. oraz w Zielonej Górze), udział wzięło łącznie 144 pracowników socjalnych. Do przeprowadzenia pozostały jeszcze 3 szkolenia (07 czerwca br. w Zielonej Górze, 25 września br. w Gorzowie Wlkp. oraz ostatnie 18 października br. w Zielonej Górze). Prelegentami szkolenia są Doradcy Energetyczni Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i  Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.  PS

Podobne wiadomości:

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Czyste powietrze 17.05.2018 r.

Autor WPS
Wicewojewoda Lubuski wita uczestników szkolenia Czyste Powietrze
Autor WPS
Zdjęcie informacyjne, Program "Czyste Powietrze" szkolenie dla pracowników socjalnych Ośrodków Pomocy Społecznej

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2018-11-15 13:17:34
na górę strony wstecz

Wydział Polityki Społecznej

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie