Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności Wydziału Polityki Społecznej

Znaleziono 1040 wiadomości.

Zatrudnienie w zakładach pracy chronionej i zakładach aktywności zawodowej na terenie województwa lubuskiego. (2020-09-10)

Z informacji przekazanych przez pracodawców wynika, że w I półroczu 2020 r. zatrudnienie w zakładach pracy chronionej na terenie województwa lubuskiego znalazło 5.134 osoby, z czego ponad 4.270 to osoby z niepełnosprawnością.

Komunikat w sprawie zamknięcia naboru wniosków na realizację resortowego Programu Centra opiekuńczo-mieszkalne (2020-09-09)

Nabór wniosków w ramach Programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne” prowadzony będzie do dnia 30.09.2020 r.

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosił otwarty konkurs ofert w ramach Programu "Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami" - edycja 2020-2021 adresowany do organizacji pozarządowych. (2020-09-09)

W ramach programu „Opieka wytchnieniowa dla członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnością” – edycja 2020-2021” organizacje pozarządowe otrzymają wsparcie finansowe na usługi opieki wytchnieniowej zarówno w ramach pobytu dziennego jak i pobytu całodobowego.

Nowe regulacje dotyczące ograniczenia funkcjonowania form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. (2020-09-03)

Od 1 września 2020 r. obowiązuje zmienione rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Ogłoszenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej otwartego konkursu ofert w ramach Programu "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami" - edycja 2020-2021 (2020-08-12)

Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” ma na celu rozpowszechnienie pomocy asystenta w funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych.

Ustanawianie i testowanie zintegrowanych interwencji, mające na celu wspieranie osób w (najbardziej) wrażliwych sytuacjach (2020-08-11)

Zachęcamy do składania wniosków w ramach Europejskiego programu na rzecz zatrudnienia i innowacji społecznych (EaSI)

Środki finansowe dla powiatów na wsparcie dzieci w pieczy zastępczej (2020-08-07)

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podpisał umowy z powiatami w ramach projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”.

Konkurs Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości pn. „Zapobieganie zorganizowanej przestępczości opartej o struktury rodzinne/klanowe” (2020-07-27)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości ogłosiła temat i zasady dorocznego międzynarodowego konkursu na Europejską Nagrodę w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości.

Bon turystyczny - nowa forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19 (2020-07-27)

Polski Bon Turystyczny stanowi wsparcie dla polskich rodzin oraz polskiej branży turystycznej w związku z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią Covid-19.

Rusza konkurs grantowy „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych” (2020-07-24)

Wojewoda Lubuski, zachęca do udziału w otwartym konkursie ofert na „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”.

Wydział Polityki Społecznej

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie