Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

O konkursie

 Historia konkursu sięga 2002 roku, gdy po raz pierwszy Wojewoda wręczył zwycięzcom statuetki w 4 kategoriach z okazji uroczystych wojewódzkich obchodów Dnia Pracownika Socjalnego.

Gliniana statuetka wręczana podczas gali rozdania nagród laureatom mimo, iż została w 2013 roku zamieniona na całkiem nową, Statueatkawykonaną z brązu, stała się rozpoznawalnym i uznanym symbolem konkursu, w którym na przestrzeni lat wyłoniono 79 laureatów. Tytuły Społecznika Roku otrzymali zwycięzcy następujących kategorii: wydarzenie roku, działania na rzecz środowiska lokalnego, szczególne osiągnięcia w obszarze pomocy społecznej, przyjaciel roku.

Statueatka Głównym celem konkursu jest inspirowanie placówek pomocy społecznej, organizacji pozarządowych, pracowników pomocy społecznej do tworzenia programów i działań w obszarze pomocy społecznej w środowisku lokalnym. Ponadto konkurs ma promować interesujące inicjatywy wraz z ich twórcami oraz pozyskiwać mecenasów i sponsorów dla działań na rzecz pomocy społecznej w województwie lubuskim.

Do 2015r. uczestnikami konkursu były osoby fizyczne, instytucje oraz organizacje pozarządowe działające w obszarze pomocy społecznej. Do konkursu mogły zgłaszać się bezpośrednio lub być zgłoszonym przez inne podmioty.

Od 2016r. do Konkursu mogą zgłaszać się podmioty bezpośrednio realizujące zadania pomocy społecznej, w tym także osoby prawne, fizyczne. Warunkiem uczestnictwa jest: nadesłanie zgłoszenia na formularzu oraz pracy w formie opracowania literackiego, wiersza, filmu, reportażu, audycji (słuchowiska),  zawierającego istotę procesu pomagania, jego efekty, w tym zmiany postaw klientów i osoby/osób pomagających. Mile widziane załączenie opinii i referencji dotyczących kandydata.


Zobacz również:

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2018-11-16 11:50
na górę strony wstecz

Wydział Polityki Społecznej

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie