Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Aktualności

BIP LUW ponownie z certyfikatem (2018-04-17)

W ramach przeprowadzonego audytu Fundacji Integracja Strona Biuletynu Informacji Publicznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. ponownie uzyskała certyfikat „SERWIS BEZ BARIER” na poziomie WCAG 2.0 (AA).

Portal w pełni dostosowany jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz posiada zgodność ze standardami WCAG. Serwis internetowy badany był pod kątem różnych niepełnosprawności ruchu, słuchu i wzroku.

 

Od 2015 roku posługujemy się tytułem  „Przyjazny Urząd”, potwierdzającym, że należymy do grona jednostek sektora publicznego wyróżniających się wysoką jakością obsługi interesanta, profesjonalizmem i rzetelnością w działaniu oraz nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie kultury pracy.

„Problemy osób niepełnosprawnych oraz ich wykluczenie społeczne od dłuższego czasu pozostają w zakresie priorytetowych zadań Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wkp.

Obecnie realizujemy szereg inicjatyw mających na celu zwiększenie dostępności usług świadczonych przez Urząd dla osób niepełnosprawnych oraz działań promocyjnych wpływających na postrzeganie osób niepełnosprawnych przez społeczeństwo.” - Dyrektor Generalny Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, Pan Roman Sondej.

     

Dostosowanie stron internetowych do osób niepełnosprawnych w obecnej dobie informatyzacji powinno być standardem. Należy zadbać o zmianę podejścia do osób niepełnosprawnych, zrozumienie ich potrzeb i większą empatię. Projektowane narzędzia IT winny być uniwersalne a podejmowane przez administracje publiczną działania powinny umożliwiać osobom niepełnosprawnym zwiększanie kompetencji czy zdobywanie informacji i wiedzy, a przede wszystkim umożliwiać samodzielne i swobodne działania.

 

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Certyfikat dostępności - BIP LUW

Autor
Certyfikat "Strona www Bez Barier"
Autor
Certyfikat "Strona www Bez Barier"

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Michał Szerwiński 2018-04-17 08:41:59
na górę strony wstecz

Biuro Organizacji i Kadr

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie