Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Nagroda Obywatelska Prezydenta RP (2013-02-12)

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił Nagrodę Obywatelską. W ten sposób chce wyróżnić wybitne, nowatorskie i efektywne działania obywatelskie na rzecz dobra wspólnego.

Nagroda będzie przyznawana w trzech kategoriach:

  • Wspólnota Obywatelska – dla gmin i powiatów, które w najszerszym stopniu umożliwią swym mieszkańcom uczestnictwo w realizacji zadań publicznych;
  • Partnerstwo Samorządów – dla jednostek samorządu, które będą ze sobą najefektywniej współpracować i wykształcą wzory działań dla innych;
  • Obywatelska Inicjatywa Lokalna – dla organizacji obywatelskich lub poszczególnych osób, które w szczególny sposób zasłużą się w pracy na rzecz dobra wspólnego.

Aby wziąć udział w I edycji konkursu o Nagrodę Obywatelską Prezydenta RP, należy złożyć wniosek o umieszczenie inicjatywy na Witrynie Obywatelskiej do 28 lutego 2013 roku.

Nagroda Obywatelska będzie przyznawana za najwybitniejsze osiągnięcia wybrane wśród działań zamieszczonych na Witrynie Obywatelskiej, która ma na celu upowszechnianie dobrych praktyk.

Uroczyste wręczenie Nagrody Obywatelskiej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędzie się w maju przy okazji obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego.

Szczegóły i regulamin znaleźć można na stronie: www.prezydent.pl

 

ap

Podobne wiadomości:

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Adam Piotrowski 2013-02-12 11:33:34
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie