Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Order Uśmiechu dla państwa Szupiluków (2012-11-05)

Maria i Krzysztof Szupilukowie z Gorzowa Wlkp., prowadzący od 30 lat Zespół Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy”, zostali kawalerami „Orderu Uśmiechu”, odznaczenia przyznawanego przez dzieci. Wojewoda lubuski Marcin Jabłoński serdecznie pogratulował  laureatom.

Działalność zespołu „Mali Gorzowiacy” to znakomita wizytówka nie tylko Gorzowa Wielkopolskiego, ale całego województwa lubuskiego. Cieszę się, że doceniły to również dzieci,  przyznając Pani Marii i Panu Krzysztofowi Szupilukom Order Uśmiechu – podkreśla wojewoda Marcin Jabłoński.

„Są z nami przez cały rok – także w wakacje i ferie. Organizują biwaki, zimowiska, warsztaty, wyjazdy na festiwale (także zagraniczne) oraz różne imprezy integrujące. Uczymy się od nich nie tylko tańców ludowych, ale i poznajemy polską tradycję” – napisali członkowie zespołu we wniosku o przyznanie tego „dziecięcego” odznaczenia.

Zespół Tańca Ludowego „Mali Gorzowiacy” działa ponad 30 lat. Tańczyło w nim ponad tysiąc osób. Obecnie liczy on ok. 160 członków, uczniów gorzowskich szkół, w wieku od 5 do 21 lat.

Order Uśmiechu jest odznaczeniem przyznawanym za działania przynoszące dzieciom radość. Posiada je 945 osób z całego świata. Od przyznania pierwszego orderu minęło właśnie 45 lat.  Zgodnie z przyjętym ceremoniałem, kawalerem Orderu Uśmiechu zostaje się po pasowaniu różą i wypiciu soku z cytryny.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Adam Piotrowski 2012-11-05 12:30:44
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie