Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Konferencja o substancjach psychoaktywnych (2019-10-15)

 
Wojewoda przemawia przy mównicy. Widok z końca sali
 

W Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim rozpoczęła się dwudniowa konferencja na temat środków zastępczych i oraz substancji psychoaktywnych. W otwarciu konferencji uczestniczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

– Jest to niezmiernie ważny temat i dobrze, że jest podejmowany przez służby i instytucje. Włączenie w to środowiska naukowego pozwoli wypracować wspólne działania w zakresie zwalczania środków zastępczych i substancji psychoaktywnych. Wymiana poglądów i wspólna dyskusja przyniesie wypracowanie bardzo konkretnych wniosków, które będą służyły rozwiązaniom, aby skuteczniej zapobiegać temu zjawisku – powiedział w czasie konferencji wojewoda Władysław Dajczak.

Kierownik Ośrodka Kontroli Zatruć podczas wystąpienia - widok z końca saliKonferencję pt. „Nowe wyzwania w obszarze kontroli obrotu środkami zastępczymi i nowymi substancjami psychoaktywnymi” otworzyli Szef KAS, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Piotr Walczak oraz Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska.

W pierwszym dniu spotkania uczestnikom przedstawione zostaną informacje na temat m.in. skali zatruć środkami zastępczymi na podstawie rejestrów zatruć i analiz Ośrodka Kontroli Zatruć, bieżącej sytuacji Państwowej  Inspekcji Sanitarnej w zakresie nadzoru nad nowymi narkotykami, monitoringu i zwalczaniu środków zastępczych i oraz nowych substancji psychoaktywnych w Internecie. Przedstawiona zostanie również skala zatruć środkami zastępczymi w województwie lubuskim. Natomiast w drugim dniu konferencji zostaną przedstawione działania z perspektywy poszczególnych służb. Planowane są wystąpienia specjalistów z Krajowej Administracji Skarbowej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Policji, Straży Granicznej.  

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Szefa Krajowej Administracji Skarbowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

jk

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2019-10-15 14:49:17
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie