Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Biesiada Dożynkowa w Myszęcinie (2019-09-21)

 
 
 

Wojewoda przemawia na scenie. Obok niego na pierwszym planie stoi Sołtys MyszęcinaDożynkową Biesiadę w Myszęcinie rozpoczęła uroczysta Masza Święta w Kościele Matki Bożej Królowej Polski. Następnie uczestnicy udali się na miejsce uroczystości. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uczestniczył w wydarzeniu na zaproszenie Sołtys Myszęcina Anny Wróblewskiej i Rady Sołeckiej.

- Stoję tu przez Państwem, jako przedstawiciel Rządu RP w województwie i w jego imieniu chcę podziękować i przekazać słowa wielkiego szacunku rolnikom tego sołectwa. Chleb, którym mamy na stołach, i za który dziękujemy, jest wynikiem ciężkiej pracy i wielkim darem. W tym roku nasze województwo jest dotknięte ogromną suszą i dlatego jeszcze bardziej dziękuję za to, że ten chleb jest na naszych stołach i możemy się nim podzielić – mówił wojewoda, który zapewnił rolników o rządowym  wsparciu w związku z klęską suszy.

Wojewoda podaje chleb mieszkańcomW tym roku pomoc zostanie udzielona podobnie, jak w zeszłym roku. Poszkodowani suszą rolnicy mogą liczyć m.in. na prolongaty kredytów, czy dopłaty do hektara w wysokości 1 tys. zł, przy stratach w uprawach 70 proc. start.

W trakcie spotkania z mieszkańcami Myszęcina wojewoda pogratulował mieszkańcom prężnie działającego, aktywnego i otwartego na mieszkańców Koła Gospodyń Wiejskich.

kw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2019-09-25 16:31:42
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie