Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

„Polsko-ukraiński festyn integracyjny” (2019-09-21)

 
 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uczestniczył w festynie integracyjnym zrealizowanym w ramach projektu  „Lubuska Inicjatywa Integracji Cudzoziemców” współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

Dla uczestników, w Parku Górczyńskim przygotowano wiele atrakcji. Na scenie zaprezentowały się zespoły muzyczne i taneczne prezentujące muzykę oraz programy artystyczne ukraińskie i polskie. Przygotowano również warsztaty wyrabiania biżuterii i warsztaty plastyczne oraz degustację tradycyjnych dań polskich i ukraińskich.

Wojewoda na scenie z artystami występującymi w strojach narodowych - zdjecie grupowe- Ten wartościowy projekt pozwala poznać nawzajem swoją kulturę, zwyczaje i smaki kuchni. W dzisiejszym świecie potrzebujemy więcej wzajemnego zrozumienia i przyjaźni. Mam nadzieję, że spędzicie tu Państwo wspaniałe popołudnie poznając siebie nawzajem – mówił wojewoda do zebranych w parku mieszkańców.

Festyn został zaplanowany z myślą o rodzinach polskich i ukraińskich. Zorganizowane atrakcje skierowane były zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Festyn, jako impreza otwarta dla mieszkańców, promował działania integracyjne realizowane na terenie województwa lubuskiego oraz rozwój świadomości lokalnej, obywatelskiej i kulturowej.

 

kw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2019-09-25 16:31:36
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie