Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

OSP Lipie Góry z wozem! (2019-09-21)

 
Wojewoda stoi na przeciwko sztandarów
 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uczestniczył w przekazaniu używanego dotąd w Państwowej Straży Pożarnej wozu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. OSP Lipie Góry to jednostka spoza Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego, ale jest przewidzianych do włączenia w ten system. Po otrzymaniu pojazdu spełni jego wymogi.

- Ten samochód będzie wielkim wsparciem i pomoże wzmocnić bezpieczeństwo w Gminie Strzelce Krajeńskie i w całym powiecie. Cieszę się, że środki rządowe, które trafiają do Ochotniczych Straży Pożarnych wzmacniają kolejne jednostki na terenie naszego województwa. Niech ten samochód przyczynia się do wparcia bezpieczeństwa mieszkańców - mówił wojewoda podczas uroczystości.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy był dotychczas pojazdem pierwszo-wyjazdowym w jednostce PSP. Posiada zbiornik wody na 2000 litrów, i 200 litrowy zbiornik na środek pianotwórczy z autopompą dwuzakresową umożliwiającą korzystanie z szybkiego natarcia. Pojazd umożliwia również przewożenie standardowego sprzętu pożarniczego.

Jednostka OSP Lipie Górne w 2016 r. otrzymała nowy sprzęt, który zakupiono w ramach dotacji z MSWiA. Dotacja wyniosła ponad 91 tys. zł i przeznaczono ją na zakup m.in.: aparatów powietrznych, hełmów strażackich z latarką, sygnalizatora bezruchu, specjalnych ubrań.

 

kw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2019-09-24 15:42:35
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie