Facebook

Wydarzenia

Sukces Gorzowskiego Klubu Piłki Wodnej 59 (2019-06-19)

Wojewoda Lubuski gratuluje trenerowi sukcesu

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak gościł Gorzowski Klub Piłki Wodnej 59. Zawodnicy 16 czerwca w Szczecinie wzięli udział w Turnieju Finałowym Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i zdobyli tytuł wicemistrza Polski młodzików.

16 czerwca br. w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików U – 13, w którym rywalizowało 8 drużyn z całej Polski. W zawodach wzięli udział chłopcy urodzeni w 2006 roku i młodsi. Drużyna Młodzików zdobyła wicemistrza Polski.

– Cieszę się, że goszczę tak wspaniałych młodych ludzi, którzy osiągnęli wielki sukces. Jesteście Wicemistrzami Polski, wywalczyliście to swoją ciężką pracą, treningiem. Serdecznie Wam gratuluję i życzę kolejnych sukcesów – powiedział wojewoda Władysław Dajczak.

Gorzowianie rozegrali trzy mecze, w których pokonali Arkonię Szczecin 15:4, WTS Polonia Bytom 10:3 oraz KSZO Ostrowiec 21:4. Wysokie wygrane uplasowały GKPW 59 na pierwszym miejscu w tabeli w grupie B. W finale Gorzowski Klub Piłki Wodnej spotkał się z Pałacem Młodzieży Warszawa. W wyrównanym spotkaniu, niepokonana dotąd drużyna gorzowskich młodzików, uległa Warszawie 9:5. Podczas uroczystego zakończenia zawodnicy GKPW 59 zostali uhonorowani srebrnymi medalami oraz pucharem.

O Klubie

Początki piłki wodnej w Gorzowie Wielkopolskim sięgają roku 1954, wtedy to założono sekcję w tej dyscyplinie sportu. Gorzowski Klub Piłki Wodnej-59 jest spadkobiercą Klubu Piłki Wodnej „ Stilon”  Gorzów  założonego w  1959 r. Piłkarze Wodni „ Stilonu „ zdobyli w historii swojej dyscypliny 27 razy tytuł Mistrza Polski (15 razy w rozgrywkach letnich i 12 razy w rozgrywkach halowych) oraz 16 razy zwyciężyli w walce o Puchar Polski.

Szkoleniem i Głównym trenerem był Pan Ryszard Łuczak. Osiągnięcia zespołu są jego sukcesami. W uznaniu zasług dla rozwoju piłki wodnej Polski Związek Pływacki ogłosił go w roku 1981 trenerem roku i wielokrotnie powierzał mu opiekę nad reprezentacją kraju.  Obecnie jest  V-ce Prezesem GKPW-59.

Wielu gorzowskich zawodników reprezentowało Polskę w mistrzostwach Europy między innymi Piotr Diakonów obecny Główny Trener, oraz 5 zawodników z Gorzowa i oczywiście obecny prezes klubu Pan Bogusław Roguś, byli przygotowywani nawet do letnich igrzysk XXII Olimpiady w Moskwie.