Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Księga Pamiątkowa z okazji stulecia niepodległości (2018-11-08)

Wojewoda Lubuski umieszcza wpis do księgi pamiątkowej (powiększ zdjęcie)
 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak złożył wpis do księgi pamiątkowej w ramach akcji organizowanej przez 230 Gorzowską Drużynę Harcerzy „Rysie” ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

230 Gorzowska Drużyna Harcerzy „Rysie” ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej organizuje akcję zbierania podpisów do Księgi Pamiątkowej. Zamieszczona w niej Deklaracja Gorzowian jest wyrazem radości z okazji 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podpisy, oprawione w formie księgi pamiątkowej, zostaną złożone w kapsule czasu, która będzie umieszczona na wieży katedralnej w Gorzowie Wlkp.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak umieścił swój wpis w księdze dziękując harcerzowi Gabrielowi Dołędze z 230 Gorzowskiej Drużyny Harcerzy im. Andrzeja Romockiego "Morro" za możliwość dołączenia do tak pięknej inicjatywy.

 

Poniżej Deklaracja Mieszkańców Miasta Gorzowa Wielkopolskiego  w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W przypadającą w tym roku setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. My, Mieszkańcy Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, chcielibyśmy w sposób szczególny wyrazić wielką radość, jaka płynie z tego ważnego dla Rzeczypospolitej wydarzenia. Niezwykle cieszymy się, że możemy przyłączyć się do obchodów tego ogólnonarodowego święta i jednocześnie radujemy się, iż w 100 lat po pamiętnych wydarzeniach roku 1918 możemy żyć w wolnej, silnej Ojczyźnie.

Historia nie była w ciągu tego wieku dla nas łaskawa, jednak w ostatnich dziesięcioleciach przed Polską ponownie rozciągnęły się perspektywy spokojnego rozwoju. W tym ważnym roku 2018 chcemy skupić się nie tylko na historii i upamiętnianiu przeszłości naszego kraju. Naszym celem jest myślenie o przyszłości Rzeczypospolitej.

Wyrażając radość z wydarzeń sprzed 100 lat zapewniamy o naszej woli służby Państwu Polskiemu, a także naszemu społeczeństwu – zaczynając od wszelakich działań na rzecz naszych społeczności lokalnych. Mając w pamięci, iż „Rzeczpospolita jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli” chcemy nadal rozwijać naszą Ojczyznę, dążąc do jeszcze lepszego wypełnienia marzeń naszych przodków o silnej Polsce. Mamy nadzieję, że poprzez nasze starania będziemy w stanie walnie przyczynić się do rozwoju naszego społeczeństwa i tym samym współczesnej Polski.

 

 

kw, ZHR

Podobne wiadomości:

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Wpis do księgi

Autor jk
Wojewoda Lubuski rozmawia z harcerzem z 230 Gorzowskiej Drużyny Harcerzy im. Andrzeja Romockiego "Morro" na tle flag.
Autor jk
Wojewoda Lubuski umieszcza wpis do księgi pamiątkowej.
Autor jk
Wojewoda Lubuski umieszcza wpis do księgi pamiątkowej.
Autor jk
Wojewoda Lubuski wręcza harcerzowi księgę, w tle flagi.
Autor jk
Wojewoda Lubuski wspólnie z harcerzem z 230 Gorzowskiej Drużyny Harcerzy im. Andrzeja Romockiego "Morro" na tle flag.
Autor jk
Wpis Wojewody Lubuskiego do księgi pamiątkowej.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2018-11-15 14:01:38
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie