Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Rozmowy o systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego (2018-10-26)

Wojewoda z ministrem Miłkowskim stoi na tle flag (powiększ zdjęcie)
 

Od 1 kwietnia 2019 r. zmienia się organizacja systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski omówił koncepcję zmian na terenie województwa lubuskiego.

W związku ze zmianą przepisów ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2017 r. poz. 2195 ze zm.) zaistniała konieczność reorganizacji Systemu PRM na terenie województwa lubuskiego. Zgodnie z ustawą, od 1 kwietnia 2019 r.  nastąpi upublicznienie systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Dzisiejsze spotkanie pozwoliło na omówienie wyzwań, które mogą się pojawiać w procesie upubliczniania jednostek systemu. Koncepcja funkcjonowania ratownictwa, która zostanie wypracowana, będzie zawarta w Wojewódzkim Planie Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. W rozmowach udział wzięli: Doradca Wojewody Lubuskiego ds. Ochrony Zdrowia Elżbieta Płonka, Dyrektor Wydziału Zdrowia LUW Bożena Chudak, Zastępca Dyrektora ds. Służb Mundurowych Lubuski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia Jolanta Krug, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie ratownictwa medycznego Andrzej Szmit, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego Robert Kozłowski, przedstawiciele  Związku Pracodawców Ratownictwa Medycznego i dysponentów Zespołów  Ratownictwa Medycznego oraz ich podmiotów tworzących.

– Jako wojewoda jestem zobowiązany przygotować do końca listopada projekt Wojewódzkiego Planu Działania Państwowego Ratownictwa Medycznego, który będzie regulować zasady funkcjonowania Zespołów Ratownictwa Medycznego. Zmiany w tym obszarze mają nastąpić od 1 kwietnia 2019 roku. Mam nadzieję, że dzisiejsze posiedzenie oraz spotkania je poprzedzające nadały już pewien kierunek dla rozwiązań, które będziemy przyjmować – powiedział wojewoda Władysław Dajczak.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski zaznaczył, że z obecnym na spotkaniu Zastępcą Dyrektora Departamentu Ratownictwa Medycznego i Obronności w Ministerstwie Zdrowia Mirosławem Saliszewskim, odwiedzają wszystkie województwa by sprawdzić jak idą przygotowania do wdrożenia zmian. Minister zapowiedział również, że pod koniec roku ponownie odwiedzi województwo lubuskie w celu ich podsumowania.

Dzisiejsze spotkanie poprzedzone było szeregiem spotkań i indywidualnych konsultacji z wieloma podmiotami, m.in.: z Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie medycyny ratunkowej, Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego, Lekarzami Koordynatorami Ratownictwa Medycznego oraz dysponentami Zespołów Ratownictwa Medycznego i jednostkami samorządu terytorialnego.

Projekt Wojewódzkiego Planu Działania Państwowego Ratownictwa Medycznego, regulujący zasady funkcjonowania  Zespołów Ratownictwa Medycznego od 1 kwietnia 2019 r., ma zostać przygotowany przez Wojewodę i  przedstawiony Ministrowi Zdrowia do zatwierdzenia do dnia 30 listopada 2018 r.

Podobne wiadomości:

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Rozmowy o systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego

Autor jk
Wojewoda Lubuski i Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski na tle flag w gabinecie
Autor jk
Wojewoda Lubuski, Dyrektor Wydziału Zdrowia LUW i Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia siedzą za stołem prezydialnym
Autor jk
Widok na salę i uczestników spotkania
Autor jk
Wojewoda Lubuski wraz z uczestnikami spotkania siedzi za stołem prezydialnym

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2018-11-13 13:43:40
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie