Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

12 samochodów dla OSP (2018-10-17)

Wóz OSP Różanki na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej PSP (powiększ zdjęcie)
 

Ochotnicza Straż Pożarna z województwa lubuskiego otrzyma 12 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych za ponad  9,5 mln zł.

12 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych za ponad  9,5 mln zł otrzyma Ochotnicza Straż Pożarna w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych”, który powstał w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod opieką merytoryczną Ministerstwa Środowiska oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wraz z Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej Patrykiem Maruszakiem i Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Mariuszem Herbutem opowiedzieli o programie prezentując nowy wóz strażaków z OSP Różanki.

- Premier Mateusz Morawiecki podkreśla przy wielu okazjach, że jednym z priorytetów Rządu Prawa i Sprawiedliwości jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Jest on realizowany poprzez bardzo precyzyjne kierowanie środków finansowych na program wsparcia i finansowania służb ratowniczych - podkreślał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, dodając: – W ostatnim czasie do lubuskich strażaków zawodowych i strażaków ochotników trafiły duże pieniądze. Ledwie wczoraj podpisaliśmy umowy na dofinansowanie zakupu sprzętu ratowniczego dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

- Strażacy poświęcają się dla ratowania życia ludzi, często zagrożone jest ich własne życie. Profesjonalizm lubuskich strażaków musi być wspierany nowoczesnym sprzętem – podsumował Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Dofinansowanie dla Ochotniczej Straży Pożarnej realizowane jest w ramach współpracy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego z Prezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze. Dodatkowo samorządy przekazały, jako wkład własny, ponad 2,4 mln zł. 4,5 mln zł pochodzi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz funduszu wojewódzkiego. Ponad 2,2 mln zł. zostały przekazane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach dotacji na wspieranie jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

W ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych” w całej Polsce Ochotnicza Straż Pożarna otrzyma prawie 400 nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych za 286 mln zł.

 

 

kw

 

 

 

Podobne wiadomości:

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

12 samochodów dla OSP

Autor kw
wojewoda przemawia na tle samochodu
Autor kw
wojewoda rozmawia ze strażakami OSP Różanki
Autor kw
Samochód OSP Różanki na dziedzińcu Komendy Wojewódzkiej

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2018-11-15 14:05:56
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie