Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Lubuskie OSP dofinansowane z Funduszu Sprawiedliwości (2018-10-16)

Wojewoda z przedstawicielem Ministerstwa sprawiedliwości na tle czerwonej ścianki Państwowej Straży Pożarnej (powiększ zdjęcie)
 

78 gmin województwa lubuskiego otrzymało łącznie 2 700 000 zł z Funduszu Sprawiedliwości. Dzięki dofinansowaniu strażacy, niosący ochotniczo pomoc ofiarom wypadków, zostaną wyposażeni w profesjonalne zestawy medyczne i defibrylatory. Ministerstwo Sprawiedliwości w ogólnopolskim programie przekaże do Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości przekraczającej 100 milionów złotych.

- Chcę dzisiaj poinformować o zakończeniu na województwie lubuskim wielkiego programu wsparcia dla pokrzywdzonych przestępstwami, w szczególności przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, do których z pomocą stawiają się jako pierwsi strażacy z ochotniczych straży pożarnych – mówił podczas otwarcia Mikołaj Pawlak, dyrektor departamentu ds. rodziny i nieletnich w Ministerstwie Sprawiedliwości. Program objął całą Polskę, wszystkie województwa i praktycznie wszystkie gminy i miasta na prawach powiatu. Zadanie zostało przygotowane aby pokazać i potwierdzić sprawną współpracę Rządu i Samorządu dla dobra wspólnego.

- Po raz kolejny Rząd RP wyraża swoją wielką wdzięczność i dostrzega strażaków ochotników oraz ich ogromną rolę w odczuwanie bezpieczeństwa przez mieszkańców województwa. Strażacy ochotnicy są zawsze tam, gdzie ludzie potrzebują wsparcia i pomocy, a niejednokrotnie są pierwsi na miejscu zdarzenia – mówił wojewoda dodając -  Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro dostrzegł, że warto przeznaczyć pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości na doposażenie tych, którzy życie ratują.

- Połowa interwencji na terenie naszego województwa jest przeprowadzana z pomocą Ochotniczych Straży Pożarnych. Po raz pierwszy możemy doposażyć strażaków w m.in. automatyczne defibrylatory, torby medyczne, sprzęt do ewakuacji ofiar, agregaty i inne elementy wyposażenia potrzebne do ratowania życia – mówił Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej Patryk Maruszak.

Zgodnie z przygotowanym w Ministerstwie Sprawiedliwości programem, o wsparcie mogły ubiegać się - w ramach ogłaszanych w kolejnych województwach naborach wniosków - gminy i miasta na prawach powiatu z całego kraju. Za ich pośrednictwem sprzęt ratowniczy trafi do poszczególnych jednostek OSP, które potrzebują specjalistycznego wyposażenia do ratowania życia i zdrowia ludzi. Zakup sprzętu musi zostać zrealizowany w terminie do 28 grudnia 2018 r.

kw

Podobne wiadomości:

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Lubuskie OSP dofinansowane z Funduszu Sprawiedliwości

Autor jk
Wojewoda z dyrektorem Mikołajem Pawlakiem z Ministerstwa Sprawiedliwości
Autor jk
Wojewoda, Komendant Wojewódzki i przedstawiciel Ministerstwa Sprawiedliwości siedzą na tle ścianki
Autor jk
Przedstawiciele gmin podpisują umowę, za stołem prezydialnym siedzi wojewoda Władysław Dajczak
Autor jk
Wojewoda Lubuski wręcza umowę

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2018-11-15 14:06:17
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie