Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Odebranie inwestycji (2018-10-15)

Wojewoda otwiera drogę (powiększ zdjęcie)
 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wraz z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską wzięli udział w odebraniu odcinka remontowanej drogi powiatowej na odcinku Błotno – Pławin.

W ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał Powiatowi Strzelecko – Drezdeneckiemu promesę na dofinansowanie w 2018 roku zadania pn. „Remont drogi powiatowej Nr 1360F na odcinku Błotno – Pławin w km 10+972 – 11+252 wraz z mostem w ciągu tej drogi w km 11+021”.

– Powiat Strzelecko-Drezdenecki w ciągu trzech lat otrzymał prawie 1 mln zł ze środków rządowych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych i odbudowę infrastruktury komunalnej. Bardzo się cieszę, że otwierana jest kolejna ważna inwestycja, która będzie służyła przede wszystkim mieszkańcom –  mówił Wojewoda Lubuski podczas otwarcia.

Zniszczenie drogi powiatowej było następstwem intensywnych opadów deszczu oraz podwyższonego stanu wód w okresie od 23 lutego do 24 marca 2017 roku. Część drogi oraz most w ciągu tej drogi uległy zniszczeniu z powodu znaczącego wzrostu stanu wód w Noteci, który utrzymywał się długotrwale. Doszło do podmycia fundamentów kamiennych oraz uszkodzenia, w dużym stopniu, przyczółków, co spowodowało częściowe zapadnięcie się konstrukcji mostu. Miało to również bezpośredni wpływ na stan wód przepływających pod mostem.

 

kw, jk

Podobne wiadomości:

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Odebranie inwestycji

Autor jk
Wojewoda Lubuski, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Starosta Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego rozmawiają w czasie uroczystości
Autor jk
Wojewoda Lubuski symbolicznie przecina wstęgę

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2018-11-13 14:25:44
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie