Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Nowy ambulans dla Sulechowa - pomógł Wojewoda (2018-10-08)

Szpital w Sulechowie dzięki wsparciu finansowemu Wojewody Lubuskiego zyskał nowy ambulans ratunkowy. Dofinansowanie wyniosło 250 tys. zł.

Dofinansowanie zakupu ambulansu dla Ratownictwa Medycznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sulechowie było możliwe, dzięki aktywnym działaniom służb Wojewody oraz wygospodarowaniu środków z budżetu, za zgodą Ministerstwa Finansów.

9 maja 2018 roku w tragicznym wypadku ambulansu pod miejscowością Kije zginął ratownik, a  ambulans i sprzęt medyczny uległy zniszczeniu.  Do tej pory  sulechowska stacja pogotowia musiała sobie radzić z jednym podstawowy zespołem ratownictwa medycznego.  Po podpisaniu umowy z Powiatem Zielonogórskim, Wojewoda przekazał wsparcie finansowe na zakup drugiego ambulansu. Nowy ambulans nazwano na cześć zmarłego tragicznie ratownika Grześ.

- To piękny gest, aby w taki sposób upamiętnić ratownika, który zginął 9 maja. Wciąż będzie z Wami, przy każdym wyjeździe na wezwanie. Bardzo się cieszę, że mogłem przyczynić się do zakupu nowej karetki. Gdy usłyszałem o tym problemie nie wahałem się ani chwili. Dokonaliśmy przesunięcia w budżecie i dzięki temu nowoczesny ambulans, dobrze wyposażony będzie służył mieszkańcom powiatu zielonogórskiego, w momentach zagrożenia zdrowia i życia. Dziękuję również radnym za zaangażowanie – mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas uroczystości przekazania kluczy do nowej karetki.

Zakup nowego ambulansu na potrzeby specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego przyczyni się do poprawy zabezpieczenia Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego na terenie powiatu zielonogórskiego.

 

mw

Podobne wiadomości:

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Nowy ambulans dla Sulechowa- pomógł Wojewoda

Autor mw
Wojewoda przekazuje nowy ambulans ratunkowy
Autor mw
Wojewoda przekazuje klucze do nowego ambulansu ratunkowego
Autor mw
Wojewoda przemawia
Autor mw
Wojewoda Lubuski przy nowym ambulansie z ratownikami medycznymi
Autor mw
Ratownicy medyczni stoją przy ambulansie
Autor mw
Nowy ambulans ratunkowy, widok wnętrza pojazdu
Autor mo
Zdjęcie grupowe, widok na uczestników

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2018-11-14 09:12:26
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie