Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Silne Organizacje Pozarządowe z FIO (2018-03-16)

 

Z inicjatywy Wojewody Lubuskiego w Zielonej Górze odbyło się spotkanie informacyjne z przedstawicielami Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Organizacje non-profit z całego regionu mogą starać się o pieniądze na swoje działania. Stefan Kołucki -  kierownik Biura Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w Narodowy Instytucie Wolności oraz Wojciech Jachimowicz - Przewodniczący Rady Narodowego Instytutu Wolności przedstawili możliwości pozyskania finansowania dla organizacji pozarządowych w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018 oraz odpowiedzieli na szereg pytań i wątpliwości. Na spotkanie w Zielonej Górze przybyło 65. przedstawicieli organizacji pozarządowych z Lubuskiego.

O programie

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO) to rządowy Program dotacyjny dla organizacji non-profit, w ramach którego dofinansowywane są projekty wpisujące się w cel, jakim jest zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne.

W województwie lubuskim zarejestrowanych jest około trzech i pół tysiąca organizacji pozarządowych. Poza  Wojewódzką Radą Pożytku Publicznego, w powiatach i gminach brakuje organów doradczych i opiniotwórczych. 

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich  ma umożliwić obywatelom angażowanie się w różnorodne działania na rzecz innych, swoich wspólnot oraz w tworzenie, realizację i monitoring polityk publicznych.

 Fundacje, stowarzyszenia, parafie, kluby sportowe czy spółdzielnie socjalne mogą starać się o dotacje do 400 tys. zł. Po raz pierwszy w ramach FIO organizacje nie muszą wnosić wkładu własnego. Do podziału w całej Polsce jest prawie 60 mln zł.

Składanie ofert

Oferty o dofinansowanie zadań można składać w ramach jednego z czterech Priorytetów:

  1. Priorytet Małe Inicjatywy
  2. Priorytet Aktywne Społeczeństwo
  3. Priorytet Aktywni Obywatele
  4. Priorytet Silne Organizacje Pozarządowe

Termin składania ofert 

od 1 marca 2018 r. do 29 marca 2018 r. do godziny 16:15.

Podobne spotkania będą organizowane w innych miastach województwa.

mw

Podobne wiadomości:

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Silne Organizacje Pozarządowe z FIO

Autor mw
Widok na salę i uczestnikó spotkania z przedstawicielami Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2018-11-14 11:37:05
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie