Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

„Życie po wypadku” (2019-09-20)

 
widok na całą salę. Na pierwszym planie rzędy siedzących policjantów i policjantek zwróconych w stronę stojącej w oddali sceny
 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uczestniczył w otwarciu konferencji „Życie po wypadku” organizowanej przez Lubuską i Brandenburską Policję.

Inicjatywa ma na celu promowanie bezpieczeństwa i kultury na drogach po obu stronach granicy. Projekt, poprzez wspólną i otwartą konferencję, ma propagować bezpieczeństwo oraz kulturę jazdy. 

- Cieszę się, że w konferencji uczestniczą młodzi ludzie. Będą mieli okazję zobaczyć czym naprawdę jest wypadek drogowy i jakie niesie konsekwencje dla psychiki i ciała człowieka. Wysłuchają specjalistów, autorytetów i autentycznych opowieści osób, które przeżyły wypadki. Mam nadzieję, że rozsądek i ostrożność na drodze będą wnioskami, które młodzież dziś stąd wyniesie – mówił wojewoda.

Tematem przewodnim konferencji jest zdarzenie drogowe (symulacja prawdziwego wypadku drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego z naczepą oraz pojazdu osobowego), przyczyny jego powstania, mechanizm powstawania uszkodzeń pojazdów oraz skutki powstałe w psychice i na ciele uczestników zdarzenia drogowego.

Przedstawiciele polityki i służb w trakcie rozpoczęcia. W rzędzie siedzi Komendant PSP Patryk Maruszak, Europoseł Elżbieta Rafalska, Wojewoda Władysław Dajczak, Senator Władysław Komarnicki,  członek zarządu województwa Marcin Jabłoński, Komendant Wojewódzki Policji Helena Michalak- W zeszłym roku w województwie lubuskim miały miejsce 663 wypadki drogowe, w których zginęło 79 osób. To 79 dramatów rodzin, które straciły bliską osobę. Niestety, najliczniejszą grupą kierowców powodujących wypadki są młodzi ludzie w wieku od 17 do 25 lat – mówił wojewoda odnosząc się do przedstawionych przez organizatora danych.

Na miejscu z młodzieżą spotka się były żużlowy Mistrz Świata Tomasz Gollob oraz wokalistka Monika Kuszyńska. Przygotowano też panele tematyczne ze znanymi osobami -  kierowcą rajdowym TVN Turbo Rally Team Łukaszem Byśkiniewiczem, dziennikarzem motoryzacyjnym Adamem Kornackim.

Udział w konferencji stał się również okazją do podziękowania organizatorom za pochylenie się nad tak ważnym tematem. Wojewoda podziękował również obecnym na spotkaniu lubuskim policjantom, którzy zajmują się ruchem drogowym, ponieważ ich ciężka praca sprawia, że województwo lubuskie przoduje w skutecznym ograniczaniu ilości wypadków drogowych.

 

kw, Lubuska Policja

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2019-09-25 16:31:21
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie