Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Znamy nominowanych w Konkursie Wojewody Lubuskiego „Społecznik Roku 2017”! (2017-11-10)

10 listopada 2017r. w siedzibie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. obradowała Kapituła Nagrody Konkursu Społecznik Roku 2017. Wyłoniono 9 nominowanych do Nagrody. W skład Kapituły weszli przedstawiciele Wojewody Lubuskiego, niezależny ekspert ds. kultury oraz laureaci ubiegłorocznej edycji Konkursu.

Decyzją Kapituły nominowani do Nagrody zostali:

W kategorii: Szczególne Osiągnięcia w Pomocy Społecznej:

  1. Barbara Daszuta – Kierownik Działu Pomocy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zielonej Górze – za skuteczne pomaganie i inspirowanie innych do pomocy. Słuchowisko pt. „Basia, bez niej ani rusz!".
  2. Beata Rokaszewicz – Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Starym Kurowie  – za przekazywanie pozytywnej energii w kontakcie z drugim człowiekiem. Opracowanie literackie pt. „Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam”.
  3. Marta Kowalczuk – Starszy pracownik socjalny Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach – za wiarę, zrozumienie i szansę dla najbardziej „pogubionego”. Opracowanie literackie – „Żyję i pomagam żyć”.

W kategorii: Przyjaciel Roku:

  1. Izabela Piwkowska – Pracownik administracyjny sekcji kurierskiej TNT Express Gorzów Wlkp. –  za aktywną, bezinteresowną pomoc i zarażanie wolontariatem. Opracowanie literackie  pt. „Jak pomaganie zmieniło moje życie?”.
  2. Konrad Popławski  – wychowawca w Domu Dziecka w Szprotawie – za świetny kontakt i dawaną radość wychowankom Domu Dziecka. Reportaż pt. „Przedstawiamy Państwu Naszego Pana Konrada”.
  3. Paweł Zapeński  – wychowawca w Domu Dziecka w Klenicy – za pokazywanie wychowankom Domu Dziecka - normalnego, dobrego świata. Opracowanie literackie pt. „Świat na nowo kształtowany”.

W kategorii: Wydarzenie Roku:

  1. Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Żarach – za „50 metrów szczęścia” dla Pani Joli. Opracowanie literackie pt. „50 metrów szczęścia”.
  2. Michał Rymaszewski i Michał Sucharek – fizjoterapeuta i nauczyciel w-f w Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze – za dawanie szansy chorym dzieciom na zmianę życia na lepsze. Opracowanie literackie  pt. „Szpital w Zaborze dla dzieci i młodzieży – szansa na zmianę życia na lepsze”.
  3. Stowarzyszenie Hospicjum Św. Wincentego a’Paulo w Słubicach za wolontariat, towarzyszenie drugiemu człowiekowi. Reportaż pt. „Żyję i pomagam żyć”.

Kapituła odstąpiła od wyboru nominowanych w kategorii: Działania na rzecz Środowiska Lokalnego.

Na kolejnym spotkaniu Kapituła Nagrody, spośród wyżej wskazanych nominowanych – wyłoni zwycięzców Konkursu.

Wojewoda Lubuski wręczy statuetki wybranym Społecznikom w dniu 27 listopada br. podczas uroczystych Wojewódzkich Obchodów Dnia Pracownika Socjalnego w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Bieżące informacje o konkursie są również dostępne na naszym FanPage`u.

PS

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Marta Mikołajczyk 2017-11-14 10:30:10
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie