Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Zespół Ratownictwa Medycznego jest już w Iłowej (2018-02-28)

To Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak po wielu latach starań doprowadził do utworzenia podstawowego zespołu ratownictwa medycznego w Iłowej. Dodatkowa, piąta karetka w powiecie żagańskim będzie stacjonować  w podstacji w Iłowej. 

Od 1 marca 2018 roku piąty zespół ratownictwa medycznego w powiecie żagańskim będzie miał swoją siedzibę w Iłowej, w biurowcu na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Żagańskiej. Uroczystego aktu przekazania mieszkańcom nowej karetki dokonał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz przedstawiciele samorządów z Iłowej, Żagania, Wymiarek, Gozdnicy i Przewozu.

- Od 2011 samorządowcy i radni starali się o dodatkową karetkę obsługującą okoliczne gminy jednak ówcześni decydenci nie kwapili się z podjęciem decyzji. W 2017 roku dokonałem szczegółowej analizy, aby zoptymalizować system rozmieszczenia zespołów ratownictwa medycznego. 8 grudnia 2017 roku Marek Tombarkiewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, działając z upoważnienia Ministerstwa Zdrowia, zatwierdził aktualizację do Wojewódzkiego Planu Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla województwa lubuskiego. W ten sposób w Lubuskiem mamy już  52 Zespoły ratownictwa medycznego – przypomniał Wojewoda Lubuski.

Karetki żagańskiego pogotowia wyjeżdżają w kierunku Iłowej, Wymiarek czy Gozdnicy 700 razy rocznie. Dojazdy ambulansów do wezwań z Gozdnicy czy Wymiarek trwały blisko 30 minut. Lokalizacja Zespołu Ratownictwa Medycznego w Iłowej znacznie skróci czas dotarcia do chorego. Taki zespół szybciej dotrze również do każdego wypadku na krajowej A-18. Dzięki temu wzrośnie bezpieczeństwo mieszkańców.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Iłowej, mieszczącym się w zabytkowym pałacu z 1626 roku, spotkał się z mieszkańcami. Zapewnił, że od początku urzędowania interesuje się sprawą remontu autostrady A-18. W  tej sprawie jest w stałym kontakcie z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem. W strefie aktywności gospodarczej przy autostradzie A-18 w gminie Iłowa Wojewoda odwiedził  plac  budowy drogi wewnętrznej, której otwarcie zaplanowano na  czerwiec 2018 roku.

 

mw

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Zespół Ratownictwa Medycznego jest już w Iłowej

Autor mw
Zespół Ratownictwa Medycznego jest już w Iłowej
Autor mw
Zespół Ratownictwa Medycznego jest już w Iłowej
Autor mw
Zespół Ratownictwa Medycznego jest już w Iłowej
Autor mw
Zespół Ratownictwa Medycznego już jest w Iłowej
Autor mw
Zespół Ratownictwa Medycznego już jest w Iłowej

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2018-03-07 14:40:23
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie