Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Zebranie dotyczące programu „Niepodległa” (2017-10-11)


 
Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak przewodniczył spotkaniu z przedstawicielami administracji zespolonej. Jego tematem były kwestie organizacyjne związane z programem „Niepodległa” na lata 2017-2021. 

- Program „Niepodległa”, ma połączyć różne inicjatywy podejmowane z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Spoiwem podejmowanych będą sprawnie działające komitety organizacyjne – poinformował podczas spotkania Wojewoda Lubuski.

Administracja zespolona w województwie lubuskim pod przewodnictwem Wojewody Lubuskiego aktywnie włączy się w całoroczne przygotowania zwieńczone 11.11.2018 roku.

O programie

Program „Niepodległa” ma łączyć różne inicjatywy organizowane z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody koordynowane są przez Biuro Programu „Niepodległa”. Program zakłada działania w trzech obszarach (priorytetach).

  • Pierwszy to projekty, za które będą odpowiedzialne narodowe instytucje kultury, podległe Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  • Za drugi priorytet odpowiada Biuro Programu „Niepodległa” – w drugiej połowie 2017 roku BPN uruchomiło programy dotacyjne: „Koalicje dla Niepodległej” (wspierający organizację obchodów przez inicjatywy obywatelskie) oraz „Niepodległą” (skierowany do samorządowych instytucji kultury i organizacji pozarządowych). Informacje o rozpoczęciu naboru do projektów oraz zasadach przyznawania dotacji można wkrótce znaleźć na stronie internetowej niepodlegla.gov.pl.
  • Za program zagraniczny obchodów (trzeci priorytet) odpowiada Instytut Adama Mickiewicza. Będą to projekty prezentujące dorobek polskiej kultury ostatniego stulecia, ukazany w perspektywie tysiącletniej historii Polski.

 

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2017-10-11 14:33:20
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie