Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Zasady obsługi cudzoziemców w Oddziale Cudzoziemców – hala obsługi. (2019-07-12)

W związku ze zmianą siedziby Oddziału Cudzoziemców konieczne jest wprowadzenie kilku zasad regulujących obsługę cudzoziemców w nowej hali. Poniżej przedstawiamy zasady obowiązujące od  15 lipca 2019r.

  1. Kartę pobytu odbieramy bez konieczności rejestracji internetowej. Możliwość zarejestrowania wizyty nadal istnieje.
  2. Przyjmowanie wniosków o pobyt w Polsce odbywa się wyłącznie po wcześniejszej rezrewacji wizyty za pośrednictwem strony internetowej wojewody lubuskiego, w kolejce "Przyjmowanie wniosków o pobyt w Polsce".
  3. Osoby, które złożyły wniosek o pobyt za pośrednictwem poczty lub w kancelarii Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, będą obsłużone wyłącznie jeżeli otrzymały wezwanie do stawienia się w Oddziale Cudzoziemców. Wyjątkiem od tej reguły jest umówiona wizyta za pośrednictwem strony internetowej w kolejce „Druki i uzupełnienia (odciski palców)”.  
  4. Internetowa kolejka „Przyjmowanie wniosków o pobyt w Polsce”  dotyczy wyłącznie składania nowych wniosków pobytowych. Jeżeli cudzoziemiec złożył wniosek za pośrednictwem poczty lub w kancelarii LUW i umówi się na wizytę „Przyjmowanie wniosków o pobyt w Polsce” nie zostanie obsłużony.
  5. Jeżeli umówiono wizytę elektronicznie, a z jakiegoś powodu nie będzie możliwości z niej skorzystania, proszę o przesłanie informacji o konieczności anulowania wizyty na adres ewa.szoppe@lubuskie.uw.gov.pl. Jeżeli informacja wpłynie odpowiednio wcześnie możliwe będzie anulowanie wizyty w systemie, tak aby inny klient mógł skorzystać z terminu. Anulowanie wizyty odbywać się będzie w ciągu 72h od zgłoszenia.

Zmieniając siedzibę udało się również zwiększyć liczbę stanowisk oraz wizyt dotyczących składania wniosków pobytowych. Prosimy o rozważne wybieranie kolejek oraz terminów wizyt. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, iż część z Państwa umawia wizyt, a potem nie korzysta z umówionego terminu, blokując tym samym możliwość skorzystania z naszych usług innym klientom.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2019-07-12 14:31:42
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie