Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Zagrożenie pożarowe w lubuskich lasach (2019-04-24)

Utrzymujące się w naszym regionie warunki atmosferyczne, w szczególności brak opadów, spowodowały znaczny spadek wilgotności ściółki w lasach. W związku z powyższym Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie i w Zielonej Górze informują o wysokim zagrożeniu pożarowym na obszarach leśnych, szczególnie przy wietrznej pogodzie. Zalecamy śledzenie komunikatów na temat aktualnej sytuacji w lasach umieszczonych w zakładce „Bezpieczeństwo komunikaty i ostrzeżenia - zagrożenia pożarowe lasu”.

Lasy i tereny przyleśne to miejsca atrakcyjne dla rekreacji i wypoczynku, szczególnie w czasie ładnej pogody. W związku z powyższym apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie pobytu w lasach i na terenach do nich przyległych

Przypominamy, że na terenie lasów zakazane jest używanie otwartego ognia, to jest palenia papierosów, ognisk, użytkowania grilli, w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Ponadto pożary lasów powstają w wyniku wyrzucania niedopałków papierosów z przejeżdżających przez tereny leśne samochodów. Dodatkowo zagrożeniem jest wypalanie łąk. Apelujemy również zachowanie czystości w miejscach biwakowania, gdyż pozostawione odpady (szczególnie szklane) mogą stać się przyczyną pożaru.

W przypadku zauważenia ognia w lesie należy niezwłocznie dzwonić pod numery alarmowe:
112 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gorzowie Wlkp. lub 998 do właściwej miejscowo jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Należy zadbać o bezpieczeństwo własne oraz osób znajdujących się w otoczeniu. Należy udać się w kierunku najbliższej drogi publicznej lub na otwartą przestrzeń. Pożar lasu może rozprzestrzeniać się z prędkością nawet kilkudziesięciu km/h, w miarę możliwości należy uciekać w kierunku „pod wiatr” i przekazać spotkanym osobom informację o zagrożeniu.

 

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2019-04-24 15:23:24
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie