Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Z samorządami o zagrożeniu powodziowym (2021-02-18)

Wojewoda z dyrektorem BZK LUw w czasie konferencji
 
 

Wojewoda Władysław Dajczak odbył rozmowy z przedstawicielami lubuskich samorządów. Podczas wideokonferencji omawiano realizację działań na wypadek zagrożenia powodziowego.

Wojewoda odbył rozmowy z przedstawicielami powiatów i gmin, zarówno północnej jak i południowej części województwa lubuskiego. Rozmowy dotyczyły sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej i podejmowanych działań na wypadek zagrożenia powodziowego.

Bieżąca sytuacja hydrologiczna oraz roztopy wymagają monitorowania sytuacji na lubuskich rzekach. – Duże ocieplenie może wpłynąć na poziom wód w rzekach w regionie. Roztopy, które będą w województwie dolnośląskim, mogą spowodować nagły przybór wód w naszych rzekach, w szczególności chodzi o Odrę. Musimy być przygotowani do podjęcia działań w sytuacji zagrożenia powodziowego w regionie – powiedział wojewoda, dodając że służby przeprowadziły przegląd sprzętu wykorzystywanego podczas powodzi i pozostają w gotowości.Widok na ekran konferencyjny z 9 miniaturami uczestników

Na polecenie wojewody Wojewódzkie Centrum Zarzadzania Kryzysowego na bieżąco nadzoruje sytuację hydrologiczną w regionie. Wojewoda również pozostaje w stałym kontakcie ze służbami oraz przedstawicielami Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej z Wrocławia, Poznania, Szczecina, Bydgoszczy. RZGW prowadzą stały monitoring poziomu wód w rzekach.

Lubuski Komendant Wojewódzki PSP zapewnia o gotowości do działania zarówno Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy monitorują dwa razy w ciągu doby newralgiczne miejsca na terenie województwa, które są zagrożone podtopieniami.

 

jk

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2021-02-18 12:27:16
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie