Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

XX-lecie PSP w Smardzewie (2017-06-10)

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Smardzewie świętowała swoje XX-lecie. W obchodach wzięli udział jej absolwenci - Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak i biskup Edward Dajczak.

Podczas obchodów uroczystą mszę odprawił biskup Edward Dajczak. Wojewoda Lubuski złożył obecnym nauczycielom oraz tym, z których wiedzy sam korzystał, serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za osiągnięcia w wychowywaniu wielu pokoleń młodych ludzi. Wojewoda podkreślił również wartość pielęgnowania tradycji ukształtowanych przez lata funkcjonowania placówki, której wraz z bratem są absolwentami.

- To jest wyjątkowy i sentymentalny dzień, w tym miejscu, w szkole w Smardzewie zostawiło się kawałek życia i przeżyło wspaniałe dzieciństwo. To była nasza szkoła podstawowa. Tu stawialiśmy pierwsze kroki w dorosłe życie, przekazywana była nam wiedza, byliśmy wychowywani. W moim sercu wyzwala się ogromna wdzięczność dla wszystkich nauczycieli, którzy sprawili, że marzenia jakie budowaliśmy w młodych latach, mogliśmy później realizować – mówił wojewoda Władysław Dajczak.

Wojewoda Lubuski życzył Gronu Pedagogicznemu kolejnych osiągnieć oświatowych i wychowawczych oraz wspaniałego rozwoju szkoły, a uczniom dumy z placówki, do której uczęszczają oraz samych sukcesów. 

Historia PSP w Smardzewie sięga 1825 roku. Wtedy powstała pierwsza ewangelicka szkoła w Smardzewie. Po II Wojnie Światowej szkołę reaktywowano i zorganizowano I klasę rocznika 1937, klasę I przyspieszoną złożoną z dalszych roczników a także klasy II, III i IV. Jednym z ważniejszych wydarzeń było jednak uroczyste otwarcie nowego budynku szkoły, jego poświęcenie, nadanie imienia oraz przekazanie przez Radę Rodziców sztandaru dyrektorowi szkoły, które odbyło się 31 sierpnia 1997

Powiązana galeria zdjęć:

  • Wszystkie galerie:

XX-lecie PSP w Smardzewie

mo
XX-lecie PSP w Smardzewie
mo
XX-lecie PSP w Smardzewie
mo
XX-lecie PSP w Smardzewie

wszystkie

drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2017-06-23 08:37:05
na górę strony wstecz

Kalendarium

PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie