Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Wręczenie nominacji (2019-11-05)

 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wręczył nominację do pełnienia funkcji Prezydenta Miasta Nowa Sól. Premier Mateusz Morawiecki wyznaczył na to miejsce Macieja Jankowskiego, który będzie pełnił tę funkcję do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego prezydenta miasta.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wnioskiem z dnia 22 października br., przekazanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wystąpił o wyznaczenie Pana Macieja Jankowskiego do pełnienia funkcji Prezydenta Miasta Nowa Sól. Powołanie osoby pełniącej funkcję prezydenta uzasadnia fakt wygaśnięcia mandatu Prezydenta Miasta Nowa Sól, Pana Wadima Tyszkiewicza, wskutek wyboru na senatora w wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP przeprowadzonych 13 października br.

– W imieniu Premiera Mateusza Morawieckiego przekazuję akt wyznaczenia Pana z dniem 5 listopada 2019 roku do pełnienia funkcji Prezydenta Miasta Nowa Sól, do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego prezydenta miasta. Serdecznie gratuluję i życzę powodzenia przez te miesiące, które do wyborów zostały – powiedział w czasie wręczenia nominacji wojewoda Władysław Dajczak dodając, że Pan Maciej Jankowski jest gwarantem tego, że ta funkcja będzie pełniona właściwie.

Maciej Jankowski przez 2 lata pełnił funkcję burmistrza Kożuchowa, a przez 4 lata był posłem RP. Dodatkowo przez 8 lat pełnił funkcję pierwszego zastępcy przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

 

jk

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2019-11-05 15:50:26
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie