Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Wojewoda – więcej spotkań w powiatach (2020-02-12)

Briefing prasowy Wojewody Lubuskiego w Delegaturze LUW.
 

Wojewoda lubuski będzie bliżej mieszkańców. Władysław Dajczak zapowiada spotkania z Lubuszanami we wszystkich powiatach.

W Delegaturze Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zielonej Górze Wojewoda Lubuski podczas konferencji prasowej zainaugurował cykl spotkań z mieszkańcami w 2020 r. W poprzedniej kadencji rozmowy Wojewody Władysława Dajczaka z mieszkańcami odbywały się na przemian, w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze. Obecnie Wojewoda chce dotrzeć do mieszkańców z mniejszych miejscowości.

- Tak jak to było w pierwszej kadencji mojego urzędowania niezmiernie ważne jest dla mnie jako Wojewody,  aby być bardzo blisko ludzi. Chcę spotykać  się z Lubuszanami na miejscu, tam, gdzie mieszkają, gdzie żyją – w ich rzeczywistości. Poznać ich problemy. To się sprawdziło w poprzedniej kadencji. Takie rozmowy były oczekiwane i potrzebne. Zależy mi na tym, aby takie kontakty były dostępniejsze. Dla niektórych mógł to być problem,  żeby dojechać do Gorzowa Wlkp. czy Zielonej Góry.  Dlatego zaproponuję podobne spotkania w siedzibie starostw,  raz w miesiącu. Rozpoczniemy już w marcu, od Świebodzina, w siedzibie Starostwa Powiatowego – zapowiada Wojewoda. 

- Na taką formę współpracy liczą samorządowcy, z którymi jestem w dobrym kontakcie, niezależnie od opcji politycznych. Rząd Prawa i Sprawiedliwości wsłuchuje się w głos ludzi i ich problemy, które później przekłada na ustawy. W ostatnim czasie mamy kolejny taki dowód, że pakt społeczny, który zawarliśmy z mieszkańcami w czasie kampanii wyborczej, realizujemy. To start rządowego programu budowy 100 obwodnic. Bez tych rozmów z samorządowcami i mieszkańcami oraz bardzo silnego wsparcia parlamentarzystów z PiS nie byłoby 6 obwodnic dla Lubuskiego- przypomniał Wojewoda.  

Władysław Dajczak jako pierwszy z lubuskich wojewodów regularnie spotka się  z mieszkańcami województwa lubuskiego. Sprawując swój urząd Wojewoda jako przedstawiciel rządu w terenie jest obecny wśród obywateli. Spotkania są  okazją do poznania problemów mieszkańców oraz przedstawienia aktualnych działań i dokonań rządu.

 

mw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2020-02-18 07:59:09
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie