Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Wojewoda: to dobry czas dla Lubuskiego (2019-10-08)

Wojewoda Lubuski zwiedza Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Lubsku. Towarzyszą mu poseł RP Marek Ast, pracownicy placówki i samorządowcy.
 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podsumowując swoją czteroletnią kadencję ocenia, że był to dobry czas dla Lubuskiego, ze względu na wartość i ilość inwestycji w pomoc dla rodzin, służby zdrowia i drogi lokalne.

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wizytując lubuskie gminy odwiedził Przewóz, Mirostowice Górne i Lubsko. W trakcie swojej czteroletniej kadencji Wojewoda spotykał się regularnie z mieszkańcami całego regionu.

- Przez te cztery lata byłem Wojewodą, który nie siedział za biurkiem. Odbyłem wiele spotkań i wizyt w samorządach, bo tam skupiają się problemy mieszkańców. Bez kontaktu z samorządem żaden urząd nie może być dobrze sprawowany. Dziękuję za doskonałą współpracę przy realizacji programów rządowych. Na Konwentach Wojewodów województwo lubuskie jest wymieniane jako jedno z najlepszych w Polsce, pod względem sprawności  realizacji programu Rodzina 500+. Program Fundusz Dróg Samorządowych spełnił także oczekiwania lubuskich władz samorządowych. W naborze w marcu br. statystycznie wszystkie gminy aplikowały o środki i wszystkie otrzymały dotacje. To ewenement w skali kraju. Przez te cztery lata do Lubuskiego popłynęło 330 mln zł na realizację inwestycji drogowych. Rekordowe pieniądze trafiły też na wsparcie rodzin i do opieki społecznej. Bardzo oczekiwany program Maluch + udowadnia jaka jest w tej  chwili skala pomocy państwa . Program realizowany jest  od 2011 roku i przez kolejne cztery lata nasi poprzednicy uzyskali dla Lubuskiego 3 mln zł i utworzyli 60 miejsc. W tej chwili po 3 i pół roku funkcjonowania programu do województwa lubuskiego trafiło 30 mln i utworzono 1300 miejsc w żłobkach. 14 mln zł i 770 miejsc opieki całodziennej dla seniorów powyżej 60. roku życia uzyskano z programu Senior+. 100 mln zł więcej, niż było zapowiadane w ustawie budżetowej, trafiło do lubuskich szpitali. Wypłaciliśmy też wszystkie nadwykonania. Już 5, a nie jak wcześniej 4  procent,  produktu krajowego brutto trafia na służbę zdrowia - wylicza Wojewoda Władysław Dajczak dokonując bilansu swojego urzędowania.

Wojewoda Lubuski po spotkaniu z radnymi odwiedził Szkołę Podstawową w Przewozie oraz Klub Senior+ w Mirostowicach Górnych. Klub działał od dwóch lat, ale nie miał własnego lokum. Dwudziestka seniorów spotykała się w świetlicy. Teraz gmina dostała dotację z rządowego programu Senior + na nową inwestycję w wysokości 119 tys. zł.

Z okazji odbywającego się Tygodnia Seniora w Lubsku Wojewoda spotkał się z seniorami z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Domu Pomocy Społecznej. O rządowych  programach  na wsparcie samorządów gminnych w realizacji usług opiekuńczych dla osób starszych, Władysława Dajczak rozmawiał z pracownikami pomocy społecznej. Wojewoda wyliczył, że w ostatnim czasie w regionie powstało 31 klubów i domów Senior+.

W trosce o seniorów

Osoby starsze są grupą, której potrzebne jest szczególne wsparcie. Ministerstwo Rodziny, uwzględniając zmiany demograficzne zachodzące w polskim społeczeństwie, konsekwentnie realizuje politykę senioralną. Jednym z najważniejszych działań realizowanych w ramach polityki senioralnej jest Program Wieloletni „Senior+” na lata 2015 – 2020 skierowany do jednostek samorządu terytorialnego. Jego celem jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym seniorów poprzez rozbudowę sieci Dziennych Domów „Senior+” i Klubów „Senior+”.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy  w Lubsku

Placówka znajduje się w strukturze organizacyjnej  Szpitala na Wyspie Sp. z o.o. w Żarach, a siedzibę ma przy ul. Poznańskiej w Lubsku. W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym znajduje się 56 łóżek. Przeciętne obłożenie to 89,2 %.

 

mw, MRPiPS, Wydział Zdrowia LUW

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.


Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Wojewoda: to dobry czas dla Lubuskiego

Autor jk
Wojewoda Lubuski przemawia na spotkaniu z samorządowcami w Przewozie.
Autor jk
Wojewoda Lubuski z posłem RP Markiem Astem w Szkole Podstawowej w Przewozie rozmawia z kadrą pedagogiczną i dziećmi.
Autor jk
Wojewoda Lubuski z posłem RP Markiem Astem w Szkole Podstawowej w Przewozie rozmawia z kadrą pedagogiczną i dziećmi.
Autor jk
Wojewoda Lubuski w Szkole Podstawowej w Przewozie. Zabawa z piłką dzieci.
Autor jk
Wojewoda Lubuski wręcza prezent dla seniorów do klubu Senior+ w Mirostowicach Górnych.
Autor jk
Wojewoda Lubuski zwiedza Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Lubsku. Wojewodzie towarzyszą poseł RP Marek Ast, pracownicy placówki i samorządowcy.
Autor jk
Wojewoda Lubuski z posłem RP Markiem Astem wita się z seniorami w Domu Pomocy Społecznej w Lubsku.
Autor jk
Wojewoda Lubuski z posłem RP Markiem Astem wita się z seniorami w Domu Pomocy Społecznej w Lubsku.
Autor jk
Wojewoda Lubuski wita się z seniorami w Domu Pomocy Społecznej w Lubsku.
Autor jk
Wojewoda Lubuski wita się z seniorami w Domu Pomocy Społecznej w Lubsku.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2019-10-14 09:33:58
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie