Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Wojewoda: kultura to bogactwo nie tylko duchowe (2019-09-06)

Po kapitalnym remoncie, w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie otwarto nowoczesną salę widowiskową. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz poseł RP Marek Ast mieli okazję uczestniczyć w przekazaniu sali mieszkańcom. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z budżetu państwa w kwocie 1 004 000 zł. To druga, pod względem wielkości, kwota dofinansowania w kraju, przeznaczona na remont ośrodka kultury.

- Cieszę się, że samorządowcy ze Wschowy tak się angażują na rzecz społeczności lokalnej, ułatwiając jej dostęp do kultury, poprzez oddanie do użytku obiektu, który zyskał jedną z największych, w skali kraju, kwot dofinansowania ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Inwestycja w kulturę to nie tylko inwestycja w człowieka, zmianę jego myślenia, aspiracji, ale także koło zamachowe gospodarki. Kultura to bogactwo, ale nie wyłącznie duchowe. Daje także miejsca pracy i pieniądze – mówił Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak. - Kultura nie powinna być traktowana przez władze publiczne jako coś, co jest tylko kwestią promocji i rozrywki, tylko jako element podnoszący kompetencje, pobudzający kreatywność i innowacyjność – zauważył Wojewoda gratulując nowej inwestycji.

W XXI w.

Wschowska sala widowiskowa zyskała nową jakość, po pierwszym od 50 lat, gruntownym remoncie. Przebudowane zostało całkowicie wnętrze. Wzmocniono konstrukcje stropu. Zmodernizowano garderoby dla artystów. Salę wyposażono w nowoczesny sprzęt audiowizualny, oświetlenie sceny, kino cyfrowe i nowe fotele. Łączny koszt prac przekroczył ponad 2,5 mln zł.

Europejskie Dni Dziedzictwa we Wschowie

Narodowy Instytut Dziedzictwa wskazał Wschowę, jako miejsce ogólnopolskiej inauguracji Europejskich Dni Dziedzictwa 2019 r., a do rekomendacji przychylił się Minister Kultury 
i Dziedzictwa Narodowego. To wyjątkowe wyróżnienie dla całego województwa lubuskiego, w którym Wschowa słynie z wielu zabytków, jako dawne miasto królewskie, zachowujące średniowieczny układ urbanistyczny. Wydarzenie odbędzie się 7 września. 

mw

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Aleksandra Chmielińska-Ciepły 2019-09-06 16:15:36
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie