Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Wniosek na dofinansowanie zadania podpisany (2017-11-07)

 
W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się podpisanie umowy o dofinansowanie dotacją celową z budżetu państwa projektu zadania na rozbudowę drogi nr 130.
 
Zadanie pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 130 ul. Myśliborska i ul. Szczecińska na odcinku od ronda Szczecińskiego do ul. Mosiężnej”, realizowane jest jako zadanie własne przez Miasto Gorzów Wlkp. w ramach środków rezerwy celowej utworzonej w celu wsparcia realizacji działań z zakresu polityki rozwoju, stanowiących inwestycyjne zadania własne jednostek samorządu terytorialnego.
 
– To radosne chwile gdy możemy podpisywać umowy ważne dla całego regionu i miasta Gorzowa Wielkopolskiego. Takie inwestycje podnoszą komfort życia mieszkańców, zwiększają bezpieczeństwo, ale wpływają też na wzrost konkurencyjności województwa. Jesteśmy niedużym województwem i pieniądze, które udaje się uzyskać z budżetu państwa znacząco wzmacniają nasz region – powiedział Wojewoda Lubuski. W swojej wypowiedzi wojewoda podkreślił również, że starania Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej przyczyniły się znacznie do uzyskania dotacji.
 
W podpisaniu umów udział wziął Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki, Przewodniczący Rady Miasta Gorzowa Wlkp. Sebastian Pieńkowski, Dyrektor Wydziału Budżetu i Finansów LUW Anna Maszkiewicz-Stawiarska, Skarbnik Miasta Gorzowa Wlkp. Agnieszka Kaczmarek.

O projekcie
 
Termin realizacji projektu zgodnie z umową: 12 maja 2017 r. – 31 grudnia 2019 r.
 
Całkowita wartość zadania to 34.241.143,37 zł, w tym kwota dotacji z budżetu państwa wynosi 17.120.571,00 zł (zgodnie z Decyzją Ministra Rozwoju i Finansów nr 2/PPR/2017 z dnia 12 października 2017 r. o zapewnieniu finansowania wydatków), z czego odpowiednio w poszczególnych latach:
 
  • 2017 r. kwota 2.917.000,00 zł,
  • 2018 r. kwota 5.676.084,00 zł,
  • 2019 r. kwota 8.527.487,00 zł.

Przedmiotem zadania jest rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 130. Projektem objęty jest odcinek stanowiący główny, północny wylot z miasta oraz połączenie miejscowości z drogą ekspresową S3 (węzeł Gorzów Północ). W ramach działań przewidziana jest budowa drugiej jezdni ul. Myśliborskiej na odcinku od ronda Szczecińskiego do węzła S3 wraz z budową 3 rond.

Głównym celem planowanej inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego oraz zwiększenie płynności ruchu, a także rozwiązanie problemów komunikacyjnych w mieście i strefach zlokalizowanych w jego granicach m.in. giełdy handlowej. Spodziewany jest również korzystny wpływ na poprawę komunikacji drogowej dla aktualnych przedsiębiorstw działających w Kostrzyńsko Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, jak i przyszłych inwestorów.

 

kw, BiF

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Wniosek na dofinansowanie zadania podpisany

jk
Wniosek na dofinansowanie zadania podpisany
jk
Wniosek na dofinansowanie zadania podpisany
jk
Wniosek na dofinansowanie zadania podpisany

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2017-11-16 15:14:09
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie