Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Władysław Dajczak Wojewodą Lubuskim (2020-01-15)

 
 
 
Decyzją Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, 15 stycznia 2020 roku Władysław Dajczak objął funkcję wojewody lubuskiego. Władysław Dajczak w pierwszym dniu objęcia funkcji Wojewody Lubuskiego spotkał się z przedstawicielami administracji zespolonej w regionie oraz dyrektorami Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.
 

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki 10 stycznia br. wręczył  Posłowi Władysławowi Dajczakowi powołanie na  nowego wojewodę lubuskiego. W pierwszym dniu objęcia funkcji Wojewody Lubuskiego Władysław Dajczak spotkał się z przedstawicielami administracji zespolonej w regionie oraz dyrektorami Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

– Drodzy Państwo, w związku z tym, że Lubuszanie tak mocno poparli moją kandydaturę do parlamentu dostałem mandat posła i zamierzałem go sprawować. Na prośbę Premiera Mateusza Morawieckiego i władz statutowych Prawa i Sprawiedliwości zgodziłem się podjąć sprawowanie funkcji wojewody lubuskiego przez następne lata. Wojewoda reprezentuje rząd i Premiera w województwie, odpowiada za wdrażanie ustaw i polityki rządu w regionie. Obiecuję z pełnym zaangażowaniem służyć Państwu sprawując tę funkcję – powiedział w czasie spotkania wojewoda Władysław Dajczak.

– Bardzo liczę na Państwa wsparcie poprzez nasze spotkania w których będziecie Państwo przekazywali mi swoje sugestie co do działań mogących służyć rozwojowi naszego regionu. Chcę tak jak do tej pory budować urząd otwarty i przyjazny ludziom – dodał Wojewoda Lubuski.

Władysław Dajczak pełnił funkcję Wojewody Lubuskiego od 8 grudnia 2015 roku do 12 listopada 2019 roku.

Władysław Dajczak Wojewodą Lubuskim

Władysław Dajczak urodził się 10 lipca 1959 r. w Międzyrzeczu. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Mechanicznym Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Zielonej Górze oraz studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. 30 lat piastował stanowisko Prezesa Spółki Komunalnej w Strzelcach Krajeńskich.

W latach 1990-1994 był Radnym Rady Gminy Strzelce Krajeńskie, a w latach 1990-1992 Wiceprzewodniczącym Rady Miasta Strzelce Krajeńskie.

W 1998, 2006 i 2014 roku został wybrany na Radnego Sejmiku Wojewódzkiego. W roku 2006 dodatkowo pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Lubuskiego.

W 2007 roku głosami ponad 90 tys. wyborców został wybrany na Senatora RP VII kadencji. W 2019 r. został wybrany na Posła RP IX kadencji.

 

jk

 

Przeciwdziałamy wykluczeniu cyfrowemu. Materiał przygotowany zgodnie ze standardami WCAG 2.0.

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Władysław Dajczak Wojewodą Lubuskim

Autor ach
Władysław Dajczak Wojewodą Lubuskim
Autor ach
Władysław Dajczak Wojewodą Lubuskim
Autor ach
Władysław Dajczak Wojewodą Lubuskim

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2020-02-03 12:09:11
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie