Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Wizyta w gminie Bojadła (2020-06-30)

 
 

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uczestniczył w otwarciu ul. Kresowej i Cichej w Bojadłach oraz spotkał się z radnymi i seniorami z gminy.

- Gdy rządzili nasi poprzednicy, w przeciągu 4 lat do lubuskiego trafiło 147 mln zł. W ostatnich 4 latach, za rządów Prawa i Sprawiedliwości, do naszego województwa trafiło ponad 457 mln zł. To o 300 mln zł więcej – podkreślał wojewoda Władysław Dajczak w czasie otwarcia wyremontowanej ul. Kresowej i Cichej w Bojadłach. 

Do remontów gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 70% kosztów kwalifikowanych z Funduszu Dróg Samorządowych. Przebudowa półkilometrowego odcinka kosztowała prawie 400 tys. zł. 

- Pieniądze trafiają do wszystkich,  również do małych miejscowości. Widać to chociażby w gminach takich jak Bojadła. Dziś po remoncie otwieramy tu jedną z ważniejszych dróg, a gmina już szykuje się do aplikowania w następnym naborze do Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycje w infrastrukturę drogową to zawsze najbardziej oczekiwane inwestycje przez mieszkańców – dodał wojewoda lubuski. 

Po uroczystym otwarciu inwestycji wojewoda udał się do Gminnego Ośrodka Kultury by spotkać się z Radą Gminy oraz seniorami. Spotkanie było okazją do prezentacji gminy, przestawienia jej sytuacji oraz planów na dalszy rozwój.

-  Dla mnie jako wojewody od początku najważniejszy jest kontakt z samorządem. To tu skupiają się wszystkie problemy mieszkańców województwa – mówił wojewoda w czasie spotkania, podkreślając jak ważną rolę odgrywa dobra współpraca wojewody z samorządowcami.

Ważnym tematem poruszonym w czasie spotkania był wpływ pandemii na kondycję finansową gminy. Wojewoda ponownie zapowiedział rządową pomoc w tym zakresie, czyli wprowadzenie Funduszu Inwestycji Samorządowych, który będzie wspierał samorządy w realizacji inwestycji bliskich mieszkańcom.

 

 

kw

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Jolanta Krynicka 2020-07-04 16:08:55
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie