Klawisze Dostępu

Klawisze Dostępności

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

Księga Identyfikacji Wizualnej
Facebook

Wydarzenia

Wizyta Premiera RP Mateusza Morawieckiego (2018-07-31)

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji, w tle pole i bele siana (powiększ obraz)
 

Premier RP Mateusz Morawiecki odwiedził województwo lubuskie. Głównym celem wizyty było  spotkanie z rolnikami z regionu. Szefowi Rządu towarzyszył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewoda Lubuski.

Wojewoda Lubuski powitał Premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego na lotnisku w Babimoście. Następnie Premier udał się do Kargowej, gdzie w obecności asysty wojskowej złożył kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Katyńskich i Smoleńskich.

W czasie spotkania z dziennikarzami Premier Mateusz Morawiecki powiedział, iż rolą Rządu jest zaradzenie problemom i stratom jakie niesie ze sobą susza. Podczas licznych rozmów z rolnikami podjęto decyzję o przeznaczeniu bezprecedensowych środków, na złagodzenie negatywnych skutków suszy, zwłaszcza wśród upraw zbożowych.

– Ochrona, wsparcie i rozwój to trzy filary dla rolnictwa, które jest fundamentem gospodarki, nie ma silnej polskiej gospodarki bez silnego i prężnie rozwijającego się przemysłu rolno-spożywczego. Cieszę się, że rolnictwo jest coraz bardziej innowacyjne, coraz bardziej nowoczesne. Jesteśmy dumni z naszych rolników i będziemy robić wszystko, aby rolnictwo było na najwyższym poziomie – podkreślił w czasie konferencji prasowej Premier RP.

Minister Ardanowski zadeklarował, iż poszkodowani przez niesprzyjające warunki pogodowe rolnicy nie będą pozostawieni sami sobie. Zachęcał również rolników do składania wniosków o odszkodowania za straty poniesione w wyniku suszy.

Wizyta we Wschowie była okazją do spotkania Premiera Morawieckiego i Ministra Ardanowskiego z rolnikami na farmie Hodowla Zwierząt Zarodowych w Osowej Sieni. Podczas spotkania obecna była również Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. W czasie rozmów poruszano najważniejsze tematy dotyczące spraw polskiej wsi. Premier zadeklarował, iż chciałby zaspokajać aspiracje rodaków by Polska była krajem wysokich technologii, a Rząd stara się otaczać troską wszystkie gałęzie gospodarki.  – Będziemy pracować dla dobra rolników, dla dobra polskiej gospodarki, aby Polska była dumnym i pięknym krajem – dodał premier Morawiecki.

Na zakończenie wizyty w Lubuskiem Pan Premier złożył kwiaty pod pomnikiem w Hołdzie Bohaterom II Wojny Światowej we Wschowie. Wojewoda Władysław Dajczak podziękował Premierowi za pobyt w województwie. W wizycie Premiera RP udział wzięli m.in: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Elżbieta Rafalska, Minister Joanna Kopcińska, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, lubuscy parlamentarzyści, samorządowcy.

jk, jkw

Podobne wiadomości:

Powiązana galeria zdjęć:

Wyszukiwanie galerii:

Wizyta Premiera RP Mateusza Morawieckiego

Autor mo
Premier wysiada z samolotu
Autor mo
Wojewoda wita się z Premierem na płycie lotniska
Autor jk, kk
Premier Morawiecki i Minister Ardanowski podczas konferencji prasowej, w tle pole z belami siana
Autor jk, kk
Premier Morawiecki podczas konferencji prasowej
Autor jk, kk
Minister Ardanowski podczas konferencji prasowej
Autor jk, kk
Premier Morawiecki i Minister Ardanowski podczas konferencji prasowej
Autor jk, kk
Wojewoda i zaproszeni goście podczas spotkania we Wschowie
Autor mo
Premier Morawiecki przemawia podczas spotkania we Wschowie
Autor mo
Premier Morawiecki przemawia podczas spotkania we Wschowie
Autor mo
Premier Morawiecki przemawia podczas spotkania we Wschowie, szeroki kadr
Autor jk, kk
Premier Morawiecki składa kwiaty pod pomnikiem w Hołdzie Bohaterom II Wojny Światowej we Wschowie
Autor jk, kk
Premier Morawiecki, wraz z Ministrami i Wojewodą przed pomnikiem w Hołdzie Bohaterom II Wojny Światowej we Wschowie

wszystkie wydarzenia

przejdź do stopki treści
drukujDrukuj poleć znajomemuPoleć znajomemu zapisz jako pdfZapisz jako PDF
Stronę redagował: Katarzyna Wojciechowska 2018-11-15 08:23:05
na górę strony wstecz

Kalendarium

Kalendarium wydarzeń
poprzedni miesiąc następny miesiąc
PnWtŚrCzPtSbN
Zapowiedzi wydarzeń Dodaj wydarzenie